Всі ми з дитинства чули про цю прикмету: "розбитий посуд - на щастя!". Але чи дійсно це так, і звідки родом ця віра?
Існує декілька версій походження цієї прикмети.
- З давніх часів посуд мав велику цінність: його виготовляли з глини, порцеляни, фаянсу, і розбити його було легко. Тому люди вірили, що розбитий посуд - це втрата, а значить, злі духи йдуть з дому. Щоб нейтралізувати негатив, казали: "На щастя!".
- У деяких культурах б'ють посуд на знак радості: наприклад, на весіллях або інших святах. Це символізує початок нового життя, нових можливостей.
- В християнській традиції б'ття посуду може асоціюватися з біблійними сюжетами: наприклад, коли Мойсей розбив скрижалі з заповідями.
Читайте також: Нестерпний свербіж від укусу комара: 5 незвичайних, але дієвих методів
Забобони, пов'язані з розбитим посудом:
- Не можна дарувати посуд з тріщинами або сколами, адже це може призвести до сварок і негараздів у стосунках.
- Якщо ви розбили посуд, не шкодуйте його одразу викидати. Спочатку зберіть осколки і посипте їх сіллю, а потім викиньте.
- Не можна їсти з розбитого посуду, адже це може призвести до проблем зі здоров'ям.
- Якщо ви розбили посуд у чужому домі, попросіть вибачення у господарів і запропонуйте їм компенсацію.

.jpg)
.jpg)
6666666(1).jpg)
.jpg)

.jpg)
