Як випрати велику ковдру: лайфхаки для різних наповнювачів
Гігієна – дуже важливий аспект у житті людини. Постільну білизну перуть кілька разів на місяць, проте ковдри не удостоюються такої ж уваги, зважаючи на свій розмір і вагу. З огляду на велику кількість різновидів цього виробу, варто розібратися, як прати ковдру в машинці і чи можна це робити, пише Уніан.
Як випрати ковдру в пральній машині
Щоб зрозуміти, чи можна прати ковдру в пральній машині, для початку ознайомтеся з інформацією на ярлику виробу, де вказуються всі правила догляду за ним.
Загалом загальний алгоритм дій того, як випрати ковдру, можна звести до цих правил:
- не використовуйте гарячу воду;
- вибирайте відповідні мийні засоби.
- використовуйте засіб для виведення плям, якщо є сильне забруднення;
- струсіть ковдру, щоб вона краще сушилася.
Однак залежно від наповнювача і типу виробу рекомендації можуть доповнювати і змінюватися.
Читайте також: Мідні труби для опалення: плюси та мінуси використання
Як прати синтепонову ковдру
Для початку, підготуйте машину для прання – виберіть режим делікатного або ручного прання. Вода не повинна бути гарячою, щоб не постраждав наповнювач.
Для цього типу ковдри краще використовувати м’які мийні засоби, щоб зберегти її форму і об’єм. Також потрібен делікатний віджим, щоб не пошкодити волокна.
Сушіть ковдру правильно: на повітрі, розташувавши її на рівній поверхні. Уникайте прямих сонячних променів, щоб не вицвітав колір і не пошкодився матеріал.
Як прати вовняну ковдру
У випадку з цим виробом простежте, щоб температура була до 30 градусів. Запам’ятайте покрокову інструкцію, як прати ковдру такого типу:
- використовуйте спеціальні мийні засоби для цього типу тканини, щоб уникнути пошкодження волокон.
- не використовуйте відбілювачі;
- акуратно, але не сильно, відіжміть зайву воду, скручувати її не можна;
- сушити потрібно розклавши на рівній поверхні;
- щоб не було усадки вовни, не розкладайте ковдру на сонці, приміщення має добре провітрюватися.
Також окремо розглянемо, як прати ковдру з овечої вовни, яка може вимагати більш делікатного й особливого ставлення. Обов’язково переконайтеся, що її можна пхати в машинку, адже там може бути вказано “тільки хімчистка”. Якщо ж цього немає, то можна приступати до справи.
По-перше, для овечої вовни необхідний делікатний режим і холодна вода. Використовуйте делікатний мийний засіб без відбілювача. Під час прання важливо не перевантажувати машинку – там має бути достатньо місця, щоб ковдра рівномірно промивалася.
Уникайте сушіння на сонці: овеча шерсть не терпить високих температур. Найкраще покласти виріб на горизонтальну поверхню для природного висихання.
Читайте також: Навіщо сіль додають до прального порошку під час прання
Як прати пухову ковдру
Зазвичай їх можна прати в пральній машині, але краще завжди уточнювати деталі на етикетці. Переконайтеся, що обраний вами засіб сумісний з пуховим наповнювачем.
Прати пухову ковдру краще в делікатному режимі і прохолодній воді. За можливості періодично зупиняйте машину і розгладжуйте ковдру руками, щоб запобігти скупченню пуху в одному місці або ж використовуйте спеціальні “м’ячики” для прання таких виробів. Віджимання має бути найбільш щадним, щоб не пошкодити пух.
Під час сушіння перевертайте ковдру і розпускайте пух руками, щоб уникнути склеювання. Перш ніж повернути її на ліжко або заховати в шафу переконайтеся, що ковдра повністю висохла, щоб уникнути неприємних запахів.
Як прати велику ковдру
Якщо ковдра не поміщається в пральну машину, то є й інші способи її очистити:
- ручне прання у ванній;
- хімчистка;
- пароочищувач.
Якщо все ж машинка підходить, то важливо пам’ятати, на якому режимі прати ковдру. Найкращий вибір – це використовувати режим “делікатне прання”. Він забезпечує більш м’яке і дбайливе ставлення до тканини ковдри, що допомагає уникнути її деформації або пошкодження. Також важливо дотримуватися інструкцій на етикетці ковдри щодо температури води та використання спеціальних мийних засобів.