Чим підгодувати малину у вересні: 7 перевірених рецептів на зиму

event 08:46 Четвер 05 Вересня 2024 Дім-Сад

Багато садівників забувають про малину після того, як урожай зібрано – вважають, що чагарник тепер “відпочиває”, тому чіпати його не потрібно. Якраз таки навпаки – малина активно готується до холодів і запасає харчування на довгу зиму. Ці запаси допоможуть їй перезимувати, а навесні піти в ріст. Тому восени варто внести під малину трохи добрив – щоб зібрати наступного року рясний урожай, пише уніан

Давайте розберемося, чим підживити малину після плодоношення і як це правильно робити.

Коли краще підживити малину восени

Підживлення чагарнику слід проводити після того, як зібраний урожай, ви випололи в малиннику всі бур’яни, перекопали ґрунт і видалили старі, сухі гілки, що відплодоносили. Робити це потрібно приблизно через місяць після закінчення плодоношення – не раніше. 

Читайте також: Як висаджувати садову суницю та полуницю без помилок: не засохне та не загниє

Які добрива любить малина

Удобрювати кущі малини можна як органікою, так і мінеральними добривами. Їх важливо чергувати: наприклад, торік були мінеральні, тоді цього року – органічні, і навпаки.

З органічних добрив використовують:

  • перепрілий гній або компост – вносять раз на 3 роки під перекопку, розрахунок – 4-5 кг/метр квадратний;
  • торф – ним можна мульчувати ґрунт, викладаючи шаром 10-15 см, таким чином вдасться “вбити двох зайців” – і коріння захистити, і ґрунт підгодувати;
  • курячий послід – потрібно використовувати з особливою обережністю, тому що він може обпалити коріння рослини, послід вносять тільки з водою (пропорція 1:20) і поливають ним рівномірно ґрунт;
  • золу – використовують у тому разі, якщо потрібно розкислити ґрунт, тоді золу розсипають навколо пристовбурного кола кущів.

Ще одне чудове добриво і найбезпечніше – це сидерати. Гірчицю або конюшину можна посадити в міжряддях, а потім їх скосити і закласти в ґрунт – вони до весни перегниють і підвищать родючість ґрунту. 

З мінеральних добрив для малини беруть підживлення, в яких є калій і фосфор – азот не використовують (!), оскільки він сприяє нарощуванню саме зеленої маси, тобто кущ піде в ріст і загине в холоди. 

Читайте також: З яких овочів не можна збирати своє власне насіння: поради агрономів

Удобрюють малину таким:

  • суперфосфатом – 50-60 г добрива вносять під кожен кущик і потім закладають його в ґрунт на глибину 10 см;
  • сульфатом калію – по 40 г під кущик, він підвищить морозостійкість малини, можна вносити разом із фосфорним добривом.

Для добрив можна попередньо зробити канавки глибиною 20 см навколо кущів на відстані 30 см і туди потім вносити підживлення.

Важливо: якщо кущики малини молоді, то дозування потрібно зменшити в 2 рази (!).

Останні новини
15.09.2024, Неділя
14.09.2024, Субота
13.09.2024, П’ятниця
12.09.2024, Четвер
11.09.2024, Середа
10.09.2024, Вівторок
09.09.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward