Чим підживити троянди у вересні, щоб вони вдало перезимували
Догляд за трояндами необхідно продовжувати й восени, до самого закриття на зимівлю. Південна красуня не розуміє, що почалася календарна осінь, і продовжує формувати бутони та викидати пагони.
Тому садівникові важливо знати, чим підживити троянди восени, щоб наступного року пишне цвітіння було гарантоване, інформує Агроцентр.
До осені в землі набагато менше поживних речовин, ніж навесні, тому розарію треба приділити особливу увагу.
Для удобрення підходять органічні та мінеральні речовини, а вносять їх кореневим і позакореневим способом. Позакореневий спосіб ефективніший, тому що поживні речовини одразу надходять не тільки до коріння, а й до листя і стебел. Проводити обприскування необхідно в суху безвітряну погоду рано вранці, щоб захистити рослину від сонячних опіків.
Читайте також: В Україні запрацював перший підземний військовий госпіталь
З органічних добрив добре себе зарекомендував гній, пташиний послід, деревний попіл і цибулиння цибулі — саме вони дуже корисні садовим трояндам.
Попіл рекомендується вносити під кущі двічі на рік: навесні та восени, перед самими заморозками, і використовувати його можна як у сухому, так і в рідкому вигляді (розведеним з водою).
Навколо кущів розкладіть компост товстим шаром, він не тільки живитиме кущі, а й захистить коріння від морозу.
Після внесення підживлення рясно полийте рослини, розпушіть ґрунт і замульчуйте.
Якщо ви віддаєте перевагу мінеральним добривам, то дійте суворо за інструкцією і дотримуйтесь заявлених пропорцій.
Читайте також: Заступника директора НАБУ звільнили на тлі «зливів» інформації
Варіант на свій смак знайде кожен садівник: купити готові суміші або приготувати добриво самостійно — вирішувати вам, але головне внести добриво в правильній кількості, добре полити, а потім замульчувати кущі.