Україна востаннє переведе годинники: коли переходимо на зимовий час
У червні ВР проголосувала за скасування переведення годинників в Україні. У жовтні ми востаннє перейдемо на зимовий час – і більше стрілки не чіпатимуть. Це матиме як негативні, так і позитивні наслідки, пише уніан.
Ми розібралися, коли переводять годинники на зимовий час і як це вплине на українців.
Перехід на зимовий час 2024 року
На зимовий час годинники переводять щороку в останню неділю жовтня. Цього року це буде 27 жовтня. Час потрібно перевести о 4:00 на одну годину назад. Це означає, що вночі в нас з’явиться “зайва” година сну.
Сучасні телефони та інші електронні пристрої переходять на зимовий час автоматично, а ось механічний годинник доведеться переводити вручну. Також відбуття і прибуття транспорту буде вказано за новим часом.
Читайте також: На Миколаївщині чоловік згорів живцем у власному будинку
Наслідки переходу на зимовий час
Україна назавжди залишиться в часовому поясі GMT +2. Не всі українці задоволені тим, що постійним часом для країни обрано зимовий. У такій ситуації влітку в східних областях (Донецька, Луганська, частина Запорізької та Харківської) світатиме о 3-й годині ночі, а темнітиме о 9-й вечора. А взимку буде дуже рано темніти в західних областях.
Також постійний зимовий час не дуже вигідний для економіки. Підприємства починають і закінчують роботу пізніше, а працівники часто повертаються додому в темноті. Усе це призводить до загального зниження продуктивності.
Читайте також: На Львівщині двоє 16-річних дівчат втопилися у річці
Однак скасування процедури безумовно корисне для організму. Вчені довели, що переведення годинників негативно впливає на здоров’я, порушує природні біоритми та спричиняє безсоння.