Лінгвісти визначили Найкрасивішу та Найгидкішу з-поміж 228 найпопулярніших мов у світі

event 14:55 Понеділок 02 Вересня 2024 У СВІТІ

Лінгвісти зазвичай вважають, що всі мови цінні, виразні та складні. Вони часто пояснюють негативні ставлення до деяких мов упередженнями або політичними мотивами. Тому питання про те, які мови вважаються красивими чи некрасивими, зазвичай не вивчається.

Про це пише The Economist.

Але нещодавно троє науковців — Андрій Анікін, Микола Асеєв та Ніклас Ербен Йоганссон — вирішили це змінити. Вони дослідили 228 мов, використовуючи записи фільму про життя Ісуса, який був озвучений багатьма мовами. Для цього вони залучили 820 людей із трьох різних мовних груп — китайської, англійської та семітської (арабської, івриту та мальтійської), які слухали уривки з фільму та оцінювали привабливість мов.

Читайте також: Литва розпочала мобілізацію добровольців

Результати показали, що майже всі мови отримали дуже схожі оцінки, від 37 до 43 балів на шкалі від 1 до 100. Найвищий рейтинг отримала мова Ток-Пісін, якою розмовляють у Папуа-Новій Гвінеї, а найнижчий — чеченська. Проте різниця між найкращими та найгіршими мовами була настільки незначною, що не варто робити висновки про те, яка мова є найкрасивішою.

Дослідники також виявили, що людям більше подобалися мови, які їм були знайомі, або ті, які вони вважали знайомими. Знайомі мови отримували на 12% вищі оцінки. Важливу роль відігравали також упередження щодо регіону, звідки походить мова, а також голоси, які звучали у записах. Жіночі голоси, наприклад, сприймалися краще, ніж чоловічі.

Науковці не змогли знайти жодних фонетичних особливостей, які б постійно впливали на привабливість мови. Лише тональні мови, які використовують зміни тону для розрізнення слів, отримували трохи нижчі оцінки. Це стосувалося навіть китайських респондентів, для яких рідна мова є тональною.

Читайте також: «Укрпошта» змінила правила оплати за посилки

Загалом дослідження показало, що жодна мова не має явної переваги в красі. Привабливість мови може більше залежати від культури її носіїв та способу, як вони говорять, а не від самої мови.

Тож, незважаючи на інстинкти, які можуть підказувати нам, що одна мова гарніша за іншу, науковці наголошують: світові мови мають більше спільного, ніж ми думаємо.

Останні новини
15.09.2024, Неділя
14.09.2024, Субота
13.09.2024, П’ятниця
12.09.2024, Четвер
11.09.2024, Середа
10.09.2024, Вівторок
09.09.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward