На виборах в Словаччині перемогли проросійські сили: що це означає для України

event 16:30 Неділя 01 Жовтня 2023 ПОЛІТИКА

В суботу, 30 вересня, в Словаччині пройшли важливі парламентські вибори. Перемогу на них отримала партія SMER на чолі з євроскептичним та проросійським ексголовою уряду Робертом Фіце. Втім, для України все геть не так погано, як може видатися.

Про перемогу євроскептичних та антиукраїнських сил вже повідомив словацький ЦВК. Про це ж написало видання Reuters та місцеві ЗМІ сусідньої країни. Тепер все залежить від того, яким чином буде сформована коаліція, пише informator.ua.

Так, вибори тривали впродовж цілого дня. Вони супроводжувалися досить великим накалом суспільних дискусій та подекуди агресивною риторикою політиків.

Врешті завдяки екзитполам стало відомо, що лідує в електоральних перегонах євроскептична та проросійська партія SMER, головою якої є колишній прем’єр-міністр країни Роберт Фіцо. Його політсила отримала 23% голосів виборців.

Проєвропейська та проукраїнська партія PS отримала 18% голосів виборців. Це наші головні політичні союзники в Словаччині на цей час.

Читайте також: До кінця року партнери передадуть Україні ще 30 машин для розмінування

“Голос-соціальна демократія” (Hlas-SD) отримала ще 15% голосів. Партія “Звичайні люди” (OĽANO a priatelia) – 9% голосів. “Християнсько-демократичний рух” (KDH) – 6,9% голосів. “Свобода і солідарність” – (SaS) – 6,2%, а “Словацька національна партія” (SNS) – 5,7%).

Інші політичні сили набрали менше 5%. Таким чином, до парламенту проходять 7 партій.

Останні новини
29.11.2023, Середа
28.11.2023, Вівторок
27.11.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward