У травні Землю накриє важка магнітна буря: коли чекати удару

event 15:15 Вівторок 20 Квітня 2021 Здоров'я

До кінця квітня магнітних бур не передбачається, однак вже наступний місяць обіцяє супроводжуватися космічною негодою. Такий прогноз зробили в Лабораторії рентгенівської астрономії сонця ФІАН. Згідно з ним, з 12 травня магнітосфера Землі почне обурюватися і 13 травня піде затяжний геомагнітний шторм, який триватиме до 14 травня. Потім аж до 17 травня магнітне поле залишиться в збудженому стані.

Детальніше про це розповідає Час-Дій

Метеозалежним приготуватися: як магнітна буря впливає на людину

Під час сильного обурення магнітного поля Землі відбуваються енергетичні коливання. Оскільки людина звикла постійно перебувати в певному магнітному полі, то при його різкій зміні організм реагуватиме на це. Магнітні бурі, перепади атмосферного тиску, зміна температури несприятливо впливають на здоров’я людей.

Під час геомагнітних штормів люди можуть скаржитися на погіршення самопочуття, особливо це стосується тих, хто страждає серцево-судинними захворюваннями. Може скачати тиск, виникнути мігрень, інфаркт міокарда, інсульт, гіпертонічний криз і т.д.

Тому людям, які страждають на серцево-судинні захворювання, рекомендується напередодні магнітної бурі і під час неї перевірити запаси необхідних ліків, не втомлюватися, відпочивати і гарненько висипатися, а також не налягати на важку їжу.

Що таке магнітна буря?

Магнітосфера Землі створюється нашим магнітним полем і захищає людей від більшості частинок, що випускаються Сонцем. Коли викид корональної маси або високошвидкісний потік досягає нашої планети, він вдаряє магнітосферу. Якщо прибуває сонячне магнітне поле направлено на південь, воно сильно взаємодіє з протилежно орієнтованим магнітним полем Землі. Потім магнітне поле Землі розкривається, як цибулина, дозволяючи енергійним часткам сонячного вітру слідувати вниз по силових лініях і потрапляти в атмосферу над полюсами. На поверхні Землі магнітна буря відчувається як швидке падіння напруженості магнітного поля планети. Це зменшення триває від 6 до 12 годин, після чого магнітне поле поступово відновлюється протягом декількох днів.

Сонячну активність, пов’язану з космічною погодою, можна розділити на чотири основні компоненти: сонячні спалахи, корональні викиди маси, високошвидкісний сонячний вітер і частки сонячної енергії. Сонячні спалахи вражають Землю тільки тоді, коли вони відбуваються на стороні Сонця, зверненої до нас.

Корональні викиди маси, які також називаються CME, являють собою великі хмари плазми і магнітного поля, які йдуть Сонця. Ці хмари можуть вибухнути в будь-якому напрямку, а потім продовжити рух в тому ж напрямку, проникаючи крізь сонячний вітер.

Високошвидкісні потоки сонячного вітру виходять з областей на Сонці, відомих як корональні діри. Ці діри можуть утворюватися в будь-якій частині зірки, і зазвичай, тільки коли вони знаходяться ближче до сонячного екватора, стикаються із Землею.

Частинки сонячної енергії – це заряджені частинки високої енергії, які вивільняються ударними хвилями, освіченими на фронті корональних викидів маси і сонячних спалахів. Коли хмара CME пробивається через сонячний вітер, можуть утворюватися високошвидкісні сонячні енергетичні частинки, і оскільки вони заряджені, то слідують за лініями магнітного поля, які пронизують простір між Сонцем і Землею.

Читайте також: Магнітні бурі 2021: вчені попередили про найпотужніший за 500 років шторм

Останні новини
07.05.2021, П’ятниця
06.05.2021, Четвер
05.05.2021, Середа
04.05.2021, Вівторок
03.05.2021, Понеділок
02.05.2021, Неділя
01.05.2021, Субота
30.04.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward