Терміново: Укрзалізниця скасовує частину потягів на Рівненщині

event 12:46 Четвер 16 Січня 2020 ПОДІЇ

На залізничному вокзалі у Сарнах 1 січня вивісили оголошення про скасування денних та вечірніх дизель-потягів з Олевська та Здолбунова до Сарн. А днями стало відомо про скасування ще чотирьох потягів, які сполучають Сарни з Маневичами та Ковелем. Тож мешканці північних районів — Рокитнівського та Сарненського — опинились в ситуації, коли не можуть звичним маршрутом виїхати зі свого району.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

В оголошеннях вказано, що потяги скасовано “до окремого розпорядження у зв’язку з виробничою необхідністю”.

Коментар: В чому полягає “виробнича необхідність”, через яку скасовано рух потягів, можна зрозуміти з відповіді Укрзалізниці” на запит Рокитнівської районної держадміністрації:

Експлуатаційний парк дизель-поїздів складає 6 одиниць. Для забезпечення курсування всіх передбачених розкладом руху приміських поїздів необхідно 11 одиниць. Повна зношеність і відсутність запасних і комплектуючих елементів основних вузлів призводять до нестабільної їх роботи. Відсутність необхідної кількості приміського рухомого складу частково компенсується запозиченням плацкартних вагонів з поїздів дальнього сполучення, що призводить до зменшення кількості місць у таких поїздах, а також задіянням тепловозів з вантажного руху, що порушує терміни доставки вантажів та призводить до нераціонального використання тепловозів.

Недостатнє покриття збитків за перевезення пільгових категорій громадян не дає змоги вкласти достатньо коштів у ремонт рухомого складу. Так, за 2019 рік по Рівненській області перевезено пільгових категорій пасажирів на 16,3 млн грн, а відшкодовано — 2,1 млн грн, або 12,9%, в т.ч. по Рокитнівському району перевезено пільгових категорій на 97,3 тис. грн, а відшкодовано 20 тис. грн, або 20,6%.

Наприкінці грудня минулого року неочікувано вийшли з ладу два дизель-поїзди. На даний час вони проходять позаплановий ремонт, однак його проведення ускладнюється відсутністю необхідних запчастин для такого рухомого складу, який експлуатується з 70-х років минулого століття.

Вагонне депо Здолбунів вживає максимальних заходів для ремонту дизель-поїздів, після здійснення якого і при можливості їх подальшої експлуатації курсування поїздів Сарни-Олевськ буде відновлено“, – прокоментували ситуацію в Укрзалізниці.

Деталі: Рух потяга Сарни-Олев­ськ, який курсує через Рокитнівський район, уже відновлено. “Виробнича необхідність” зникла після того, як в ситуацію втрутився депутат Верховної Ради Сергій Литвиненко — бо до нього звернулися його виборці і розповіли про проблему з потягами.

Що ж до решти потягів, то пояснення “Укрзалізниця” допоки не дала і рух в цьому напрямку не поновила.

Джерело: сайт Рівне Вечірнє

Читайте також: Відсьогодні вся реклама у Рівному зобов’язана бути державною мовою

Автор:
Теги:
Останні новини
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
13.05.2024, Понеділок
12.05.2024, Неділя
11.05.2024, Субота
10.05.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward