П'ятниця 18.09.2020

-:-

“Попри всі антирекорди”: психотерапевт пояснив, чому українці майже не дотримуються карантину

event 12:33 Неділя 09 Серпня 2020 ПОДІЇ

Психотерапевт і доктор медичних наук Олег Чабан розповів, чому українці стали більш “безпечними”, ніж на початку епідемії COVID-19.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Протягом останнього тижня в Україні кілька разів фіксували антирекорди за кількістю нових інфікованих коронавірусом за добу. 

Проте, українці майже не дотримуються карантину, хоча вони ставилися до обмежень більш відповідально на початку епідемії COVID-19. 

Чабан переконаний, що причиною цьому є втома від карантину і перенасичення тими людьми, з якими українці перебували віч-на-віч під час вимушеної ізоляції.

Коментар: “Люди втомилися. Крім психічних порушень є поняття соціальної тривоги і страху, це ще не патологія, але вже фон. Люди дуже соціалізовані, і ми не можемо бути один без одного. За час еволюції у нас розвинувся “соціальний мозок”, людина повинна бути серед людей, бути в контакті. Але крім цього є ще поняття “індивідуального мозку”, воно тягнеться ще від кроманьйонців. Іншими словами: не дивлячись на свою високу соціалізацію, людина іноді повинна залишатися на одинці. А карантин змусив нас цього не робити. Тому з’явилася соціальна напруга, неможливість відпочити один від одного”, – повідомив експерт. 

Він також додав, що у звичайному житті – за рамками пандемії – сім’я вранці розходиться з тим, щоб потрапити в інші соціальні кола. Наприклад, на роботу, в школу. Проте нині ця ситуація змінилася.

Коментар: “Коли ти весь час перебуваєш з однією і тією ж людиною, починають виникати стереотипні фрази – зустрівшись на кухні, не можна ж удвох мовчати. Тобто йде якесь “зґвалтування” людського мозку, йому не дозволяють “помовчати”. Зазвичай ми мовчимо хоча б по дорозі додому або на роботу, а тут вже не можна мовчати. В результаті відбувається перенасичення людьми”, – зазначив він.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: “Регіони-розбійники”: де в Україні найбільше порушують карантин

Останні новини
17.09.2020, Четвер
Eleanora
16.09.2020, Середа
Eleanora
Eleanora
15.09.2020, Вівторок
Eleanora
14.09.2020, Понеділок
Eleanora
13.09.2020, Неділя
12.09.2020, Субота
11.09.2020, П’ятниця
Eleanora
10.09.2020, Четвер
Eleanora
Читати більше новинarrow_forward