Парламентські вибори: головні дати

Позачергові вибори до Верховної Ради України відбудуться 21 липня. Сьогодні розглянемо всі важливі дати цієї політичної баталії.

Виборчий процес розпочався ще 24 травня. Одразу після дня, коли президент видав указ про розпуск парламенту. Впродовж наступних двох днів Центральна виборча комісія має опублікувати перелік одномандатних округів, разом з тим починається внесення кандидатів у народні депутати.

Згідно закону: до 1 червня мають утворитись окружні виборчі комісії. Не пізніше, ніж за 19 днів до дня голосування (до 2 липня) повинні сформуватись спеціальні виборчі дільниці.

Процес висування кандидатів у депутати закінчується 11 червня, вони мають подати пакет документів у ЦВК до 21 числа. 26 червня реєстрація кандидатів буде завершеною, на наступний день – 27 числа ЦВК має затвердити форму та текст виборчого бюлетеня.

Виборці можуть змінити місце голосування до 15 липня, тому важливо перевірити свою наявність у виборчих списках заздалегідь. Більш детально про зміну місця голосування – у нашому відео.

Читайте також: Особливості парламентських виборів: виборча система

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: