Відсьогодні Латвія почне конфіскувати автівки на російських номерах – Delfi

event 11:54 Четвер 15 Лютого 2024 У СВІТІ

На території Латвії з 15 лютого почнуть діяти поправки до «Закону про дорожній рух», які дозволяють конфіскувати автомобілі з російськими номерами.

Про це нагадує Delfi.

Власники машин, зареєстрованих у росії, до 14 лютого включно мали або зареєструвати свій транспортний засіб у Латвії, або вивезти його з території ЛР.

У випадку, якщо транспортний засіб не був зареєстрований у Латвії або не виїжджає за межі Латвії, а також констатовано його несанкціоноване використання у дорожньому русі, влада має право на конфіскацію такого автомобіля з російськими номерами. Також за незаконне користування таким авто передбачено штраф – від 750 до 2000 євро.

Планується, що конфісковані автомобілі будуть передані Україні, тим самим надавши підтримку у боротьбі з державою-агресором. В анотації до «Закону про дорожній рух» Мін’юст зазначив, що з урахуванням повномасштабного нападу росії на Україну та агресії, присутність зареєстрованих у росії транспортних засобів на території Латвії неприпустима.

Виняток зроблений для автомобілів, що перетинають територію країни транзитом. Причому такий проїзд автомашини буде дозволений лише один раз і завершити його потрібно протягом 24 годин. Перед тим, як в’їхати до Латвії, необхідно надати інформацію про транспортний засіб, його водія, а також про період часу, протягом якого автомобіль братиме участь у дорожньому русі в країні. Зробити це потрібно в електронному форматі.

Читайте також: У Раді пропонують відбудувати Чорнобильську зону: там створять заповідник, туристичну базу та науковий центр

Участь окремих транспортних засобів з реєстраційними номерами рф в дорожньому русі буде дозволена у випадках, коли машина перебуває у володінні або користуванні особи, яка має привілеї та імунітет згідно з обов’язковими для Латвії міжнародними нормами (диппредставництва, міжнародні організації тощо). Наявність документів, що підтверджують такі обставини, є обов’язковою.

Нагадаємо, торік 2 листопада Сейм Латвії ухвалив закон про конфіскацію автомобілів з російськими номерами. Тоді заявлялося, що це зроблено з метою реалізації санкцій ЄС і зменшення ризиків безпеки.

Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward