У Раді пропонують відбудувати Чорнобильську зону: там створять заповідник, туристичну базу та науковий центр

event 10:56 Четвер 15 Лютого 2024 Суспільство

У Верховній Раді днями представили основні положення стратегії розвитку Чорнобильської зони до 2032 року, яку нещодавно схвалив Кабінет Міністрів України.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Стратегічно уряд планує перетворити «зону відчуження» на «зону відновлення». Десятки тисяч гектарів цієї території можуть стати місцем інновацій та екологічного лідерства.

Ключові цілі стратегії:

Відновлення після деокупації. Найбільший виклик – розмінування території, адже досі невідомо, яка мапа забруднення.

Розвиток наукового потенціалу. Чорнобиль має стати новим сучасним центром дослідження мирного атому, нових практик та рішень, розвитку наукової та дослідницької інфраструктури. З іноземними колегами та партнерами вже обговорюють перспективи розміщення нового обладнання на підприємствах Чорнобиля.

Розвиток відновлюваної енергетики. Чорнобильська зона має потужний потенціал для того, щоб бути елементом енергетичного хабу Європи. На цьому неодноразово наголошував президент Володимир Зеленський. Енергетична незалежність є частиною державної доктрини.

Розвиток туристичної інфраструктури. Попри закритий статус, Чорнобильська зона викликає інтерес як українців, так і іноземних гостей.

Розвиток Чорнобильського унікального біосферного заповідника. А саме, збереження природних комплексів Полісся, унікальних тварин та рослин.

Читайте також: На Миколаївщині викрили зрадника, який “зливав” росії та Ірану новітні технології України у військовому кораблебудуванні

Голова Міндовкілля Руслан Стрілець також мав нагоду презентувати стратегію розвитку Чорнобильської зони та продемонструвати наслідки її окупації членам Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни під час їхнього візиту в Зону відчуження минулого тижня.

Як відомо, у перший день повномасштабної війни російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС. Станція була під контролем російських окупантів понад місяць.

Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward