Єврокомісія хоче запровадити єдиний стандарт для зарядних кабелів

event 09:45 П’ятниця 24 Вересня 2021 Суспільство

Європейська комісія (ЄК) в четвер оголосила, що запровадить у використання єдиний зарядний порт для смартфонів, планшетів та інших пристроїв. Це викликало негативну реакцію американської Apple.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Виконавчий орган ЄС пропонує зміни до Директиви про радіообладнання, в якій закріплять вимогу обов’язкового використання єдиного порту стандарту USB-C. Це дозволить використовувати зарядні пристрої різних виробників для різних пристроїв, каже Єврокомісія.

Коментар: Сьогодні Комісія вживає важливого заходу проти електронних відходів і незручності споживачів, викликаних превалюванням різних несумісних зарядних пристроїв для електронних пристроїв.

USB-C кабель стане стандартним портом для всіх смартфонів, планшетів, камер, навушників, портативних колонок, а також портативних пристроїв для відеоігор, – йдеться в пресрелізі ЄК.

Як зазначила виконавчий заступник голови ЄК Маргрете Вестагер, “європейські споживачі досить довго були розчаровані несумісністю зарядних пристроїв, які складуються в їхніх ящиках”.

Коментар: “Ми дали індустрії достатньо часу для того, щоб знайти власні рішення. Тепер настав час для законодавчих дій щодо загального зарядного пристрою”, – додала Вестагер.

Преса зазначає, що запровадження стандартного USB-C кабелю, як тільки це схвалять члени Європейського парламенту (ЄП), вплине на весь глобальний ринок смартфонів. Наразі користувачі мають робити вибір між телефонами, що обслуговуються трьома основними зарядними пристроями: це кабель Lightning для телефонів компанії Apple, мікро-USB для більшості інших мобільних телефонів і новітній стандарт USB-C.

Європейська комісія вважає, що використання стандартного USB-C кабелю для всіх девайсів скоротить споживання електроенергії. Крім того, у ЄС заявляють, що поточна ситуація з різними зарядними пристроями є “незручною”. Більш того, за даними ЄС, європейські споживачі витрачають щороку близько EUR2,4 млрд лише на зарядні пристрої, які вони купують додатково до основних пристроїв.

У Apple проти

Водночас в Apple заявили, що універсальний зарядний пристрій одного розміру уповільнить інновації та сприятиме більшому забрудненню навколишнього середовища.

Комісар ЄС з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заперечив аргументу компанії, що єдиний кабель негативно позначиться на інноваціях. За його словами, технічні гіганти США “завжди аргументують, що закон ЄС суперечить інноваціям”.

Коментар: “Він не суперечить інноваціям. Він виступає на боці європейських споживачів, він не проти когось”, – наводять західні ЗМІ слова Бретона.

Apple вже використовує USB-C кабелі для деяких пристроїв, зокрема їх кладуть у комплекти до айфонів. Водночас компанія заявляє, що закон, що змушує використовувати універсальний зарядний пристрій для всіх мобільних телефонів в ЄС, є необґрунтованим.

Коментар: “Ми, як і раніше, занепокоєні тим, що суворе правило, яке вимагає одного типу конектора, придушує інновації, а не заохочує їх, що, своєю чергою, шкодить споживачам у Європі й у всьому світі”, – йдеться в заяві Apple.

Деякі представники технологічної галузі стверджують, що телефони, які вже використовують із застарілим зарядним кабелем, втратять свою вартість під час перепродажу, якщо зарядний пристрій не можна буде замінити. Це, своєю чергою, збільшить надлишок відходів електроніки.

У пропозиції ЄК, яку ще може бути суттєво змінено до ратифікації, виробникам смартфонів нададуть 24-місячний перехідний період, що дасть компаніям “достатньо часу”, щоб відповідати вимогам.

Джерело

Останні новини
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
15.06.2024, Субота
14.06.2024, П’ятниця
13.06.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward