Назвали кращі напої для підвищення імунітету взимку
Вчені назвали два простих і надзвичайно корисних напої, які сприяють покращенню імунітету взимку.
Детальніше про це розповідає Час-Дій.
Люди купують в аптеках дорогі препарати та вітаміни, забуваючи про доступні та корисні натуральні продукти, які можуть посилити імунітет.
Ехінацея
Вчені довели, що ехінацея — чемпіон у боротьбі за імунітет. Багато досліджень вказують на те, що вона є дуже ефективною для боротьби із застудою та вірусними захворюваннями. Завдяки високому вмісту у цій рослині ефірних олій, антиоксидантів, органічних кислот, вітамінів груп A, C, E, відвар чи напій на основі екстракту ехінацеї підвищує імунітет і допомагає організму впоратися з вірусами.
Також напій може бути ефективним проти грипу, герпесу та інших вірусних захворювань. Ехінацея багата на мікроелементи (залізо, кальцій, селен), які чинять лікувальну дію на систему кровотворення, а також кістково-м’язову систему та структури сполучної тканини.
Найбільшу користь має екстракт ехінацеї: у ньому міститься найвища концентрація активних лікарських компонентів. Щоб приготувати на його основі імуностимулювальний напій, потрібно додати декілька крапель екстракту у теплу воду (не кип’яток) разом зі скибочками цитрусових фруктів — лимона, апельсина, грейпфрута. У якості підсолоджувача використовуйте сироп або порошок стевії.
При споживанні ехінацеї важливо пам’ятати, що вплив цієї рослини на організм є дуже потужним. Якщо ви страждаєте на аутоімунні захворювання або алергію на якісь рослини, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
Зелений чай
Найкраще, що можна заварити кип’ятком і зберегти користь напою для імунної системи — зелений чай. Його поліфеноли добре зберігаються під час заварювання, вони підвищують імунітет, а також мають потужні антивірусні та бактерицидні властивості. Ці сполуки стимулюють обмін речовин, сповільнюють старіння організму та запобігають утворенню злоякісних пухлин.
Під час заварювання можна додати у чай трави, які мають м’яку заспокійливу дію: листя м’яти, квіти аптечної ромашки, шавлію, тощо. Стрес — один із факторів, що мають негативний вплив на імунітет. Тож його мінімізація є вкрай важливою для здоров’я, як душевного, так і фізичного.
Читайте також: Лікарі розповіли, які симптоми вказують на дефіцит вітаміну D