Куріння зменшує кількість антитіл після вакцинації – дослідження

event 10:08 Середа 11 Серпня 2021 Здоров'я

Вчені провели дослідження з’ясували, як куріння може впливати на кількість та розвиток виникнення антитіл після вакцинації.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Японські вчені з’ясували, що така погана звичка як куріння сприяє зменшенню утворенню антитіл в організмі вакцинованої людини. 

В дослідженні взяло участь 378 медичних працівників. В них взяли аналіз крові через три місяці після повної вакцинації Pfizer.

Імунологи прийшли до висновку, що відмова від куріння може поліпшити індивідуальну ефективність вакцини від коронавірусу

Таким чином вчені обчислювали ступінь титрів захисних антитіл до SARS-CoV-2. Перед дослідженням в учасників дізнавалися їх вік, хвороби та шкідливі звички.

Читайте також: Щеплені вакциною Moderna зможуть отримати міжнародний сертифікат вакцинації – Ляшко

Далі вчені порівняли результати аналізів курців та тих, що не курять. І як виявилося кількість антитіл в крові людей, що курять була нижчою за норму на 140-250 одиниць.

Таким чином, можна сміливо заявити, що відмова від куріння сприятиме кращій ефективності вакцини, збільшенню кількості антитіл та нижчому ризику зараження коронавірусом для тих, хто вже вакцинувався.

Нагадаємо, що нещодавно вчені провели дослідження стосовно того, чому люди все частіше відмовляються від вакцинації. Вчені із Ягелонського університету провели опитування серед жителів, які або категорично не хочуть вакцинуватися, або ще роздумують над цим. Як з’ясувалося більшість бар’єрів у думках антивакцинаторів виникає через негативні історії про вакцинацію від соціальних мереж, знайомих чи друзів. Більшість цих історій були вигадками, проте респонденти навіть не перевіряли весь почутий масив інформації на достовірність. Вони не змогли назвати конкретних аргументів проти вакцинації. Дехто з них казав, що вона може викликати аутизм у дітей або інші страшні хвороби. Проте зауважимо, що жодними науковими фактами ця інформація не є підтверджена.

Джерело

Останні новини
24.07.2024, Середа
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward