В Афганістані жінкам заборонили подорожувати без родича-чоловіка

event 10:33 Понеділок 27 Грудня 2021 КУРЙОЗИ

Правлячий в Афганістані “Талібан” заявив, що власники транспортних засобів не повинні перевозити жінок, які подорожують на відстань понад 72 км без супроводу близького родича чоловічої статі. Про це пише Al Jazeera з посиланням на AFP.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Відповідне керівництво випустило Міністерство заохочення чесноти та запобігання пороку.

Коментар: Жінкам, які подорожують на відстань понад 72 км, не слід пропонувати поїздку, якщо їх не супроводжує близький член сім’ї“, – сказав представник міністерства Садек Акіф Мухаджир, уточнивши, що чоловік, який супроводжує, має бути близьким родичем.

Керівництво також закликає власників транспортних засобів відмовляти у поїздках жінкам без головних хусток (хіджабу).

Видання зазначає, що визначення талібами хіджабу, яке може варіюватися від покриття волосся до обличчя або всього тіла, незрозуміло, і більшість афганських жінок уже носять головні хустки.

Нове керівництво, поширене в соціальних мережах, також містить заклик до людей припинити відтворення музики у своїх автомобілях.

Декілька тижнів тому міністерство попросило афганські телеканали припинити показ фільмів і серіалів за участю жінок-акторок.

Раніше цього місяця таліби видали від імені свого верховного лідера указ, який наказує уряду забезпечувати дотримання прав жінок, але в ньому не згадувався доступ дівчаток до освіти.

У неділю міністр вищої освіти Афганістану Абдул Бакі Хаккані заявив, що влада обговорює це питання.

Коментар: Ісламський Емірат не проти освіти жінок, але проти спільного навчання… Ми працюємо над створенням ісламського середовища, в якому жінки могли б навчатися… це може зайняти деякий час“, – сказав він, не уточнивши, коли дівчатка можуть повернутися до шкіл та університетських класів по всій країні.

Джерело

Останні новини
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward