Науковці виявили, що гриби вміють жваво базікати після дощу

event 03:00 Вівторок 02 Травня 2023 ПОДІЇ
ROZMOVY GRYBIV

Дослідження показує, що “розмови” грибів затихають під час посухи та активуються з приходом вологи. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Раніше вчені вже виявляли, що гриби обмінюються електричними сигналами, які деякі дослідники вважають своєрідною формою спілкування. Однак нове дослідження виявило дещо цікаве: грибкові “спікер-клуби” перестають бути активними в період посухи, і “відкриваються” знову з приходом вологи. Про це повідомляє IFLScience.

Вчені зазначають, що це подібно до того, як деякі птахи люблять відзначати прихід дощу своєрідною “радісною піснею”. Схоже, гриби також починають жваво базікати при невеликій кількості опадів. 

Відомо, що гриби з’єднані між собою та обмінюються електричними сигналами через мережу міцелію. Навколо цього відкриття все ще точаться суперечки, проте деякі дослідники вважають, що це можна порівняти з тим, як нейрони нашого мозку передають електронні повідомлення.

Дослідники з’ясували, що ці електричні сигнали включають послідовності напруг, які можуть бути еквівалентом слів. У більш ранньому дослідженні також виявили, що “мова” грибів відрізняється від виду, але кожен з них використовує словниковий запас приблизно в півсотні слів.

Можна було б припустити, що електричні сигнали обумовлені самими краплями дощу, які несуть електричні заряди. Проте попереднє дослідження показало, що внесок заряду самих дощових крапель насправді є надзвичайно незначним.

Нагадаємо, раніше ми писали, що українцям у травні перерахують субсидії на неопалювальний період. Ті отримувачі субсидій, у кого змінилися дані про майновий стан чи склад родини, мають упродовж 30 днів звернутися до Пенсійного фонду.

Останні новини
14.07.2024, Неділя
13.07.2024, Субота
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
10.07.2024, Середа
09.07.2024, Вівторок
08.07.2024, Понеділок
07.07.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward