Що зробити на городі та в саду у березні: докладний список справ

event 14:29 Четвер 29 Лютого 2024 Дім-Сад

Березень – дуже зайнятий місяць для дачників. У перший місяць весни розпочинається активна підготовка до посівного сезону – закупівля та пророщування насіння, посадка розсади, удобрення ґрунту. У саду доглядають дерева і обробляють їх від шкідників, а також висаджують молоді саджанці, пише уніан

Ми склали список основних справ на ділянці у березні, щоб усе встигнути і нічого не проґавити.

Затримайте сніг на грядках

Ця порада навряд чи стане вам у нагоді, адже зима в Україні цього року була теплою і малосніжною. Але якщо сніг ще випаде – проведіть снігозатримання на ділянці. Накидайте сніг на майбутні грядки гіркою, щоб він повільніше танув. Сніговий покрив дуже корисний для грунту.

При цьому від дерев і кущів сніг навпаки краще відгребти, щоб коріння не замерзло.

Читайте також: Як і коли сіяти баклажани на розсаду: названо точні терміни

Огляньте та обріжте дерева

Садівникам у березні рекомендується оглянути дерева в саду, особливо молоді – на них можуть бути морозобоїни, а також хворі та пошкоджені гілки. Хворі частини дерев обріжте секатором до першої здорової бруньки, а також змастіть кору спеціальною пастою для дерев. Не забудьте про санітарну обрізку ягідних чагарників та винограду.

Побіліть дерева

Садівники досі сперечаються про те, чи потрібно білити дерева. Якщо ви прихильник цієї процедури, то саме час побілити стовбури на початку березня. Побілка захистить сад від сонячних опіків та комах-шкідників.

Посадіть нові дерева

У другій половині березня, коли земля розмерзне і в ній не буде твердих грудок, можна висаджувати молоді дерева. Першого місяця весни садять абрикоси, сливи, яблуні, ранні груші, вишні та черешні, бузок, жасмин, волоський горіх. Перед посадкою переконайтеся, що на саджанці набухли нирки – інакше він не встигне прижитися.

Обробіть сад від шкідників

Коли температура повітря не опускатиметься нижче +5° – час обробляти сад від шкідників, які прокидаються від зимової сплячки. Обробити сад можна універсальним інсектицидом з агромагазину та обов’язково до набухання нирок. Полуницю і ягідні чагарники можна полити гарячою (70 °) водою.

Повісьте шпаківні

До середини березня в Україну повернуться перелітні птахи – помічники садівників. Щоб вони полювали на комах-шкідників, розвішайте кілька ємностей із зерном у саду. 

Читайте також: Коли сіяти моркву навесні 2024: точні терміни за місячним календарем

Посадіть розсаду

Головне завдання для дачників на березень – висадити розсаду овочів. На початку місяця на розсаду сіють:

  • ранні помідори;
  • перець;
  • цвітну і білокачанну капусту.

В середині і в кінці місяця можна посадити на розсаду:

  • помідори;
  • гарбуз;
  • ранню моркву;
  • баклажан;
  • квасолю;
  • буряк.

Пікіруйте саджанці

На початку весни час не тільки сіяти розсаду, а й доглядати її. Після появи молодих сходів їх потрібно пересадити на окремі стаканчики. Насамперед пікування потребують баклажани і томати. Якщо цього зробити, то саджанцям буде тісно.

Підготуйте грядки до посадок

Щоб майбутні посіви добре прижилися на городі і дали багатий урожай, грядки потрібно заздалегідь удобрити. 

Підготуйте картоплю до посадки

Власники картопляних ділянок у березні відбирають найкращі бульби, які підуть на посадку. Насіннєву картоплю рекомендується проростити, щоб на ній з’явилися білі паростки. 

Посадіть овочі та квіти у відкритий грунт

Для більшості рослин у березні ще занадто холодно. Але деякі овочі і квіти вже можна садити на ділянці. Серед овочів це редиска, рання морква, горох, буряк і зелень. Серед квітів – левиний зів, дзвіночки, ехінацея, азаріна, петунія, однорічні айстри.

Останні новини
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward