Під час бунту в росії “вагнерівці” дісталися до ядерної бази і не зустріли жодного опору, — Буданов

event 11:27 Вівторок 11 Липня 2023 Війна
budanov

Російські заколотники з ПВК “Вагнер” 24 червня зайшла на територію військової бази “Вороніж-45”, де зберігається ядерна зброя. При цьому вони не зустріли жодного опору.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Про це йдеться в публікації Reuters.

Зазначається, що коли колона “вагнерівців” рухалася на північ у напрямку Москви. Однак, якась його частина з військовою технікою відхилився на схід по шосе в напрямку військової бази. Це видно на відео, розміщених в Інтернеті й підтверджується свідченнями місцевих жителів.

Але приблизно за 100 км від ядерної бази спостереження припиняється.

В інтерв’ю виданню начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов зазначив, що бойовики “Вагнера” дійшли набагато далі, до самої бази, маючи намір дістати невеликі ядерні пристрої радянських часів, щоб “підняти ставки” у своєму заколоті.

“Бо якщо ви готові воювати до кінця, то це один з об’єктів, що значно підвищує ставки”, – пояснив він.

Єдиним бар’єром між “вагнерівцями” і ядерною зброєю, за словами Буданова, були двері до ядерного сховища.

“Двері сховища були зачинені, і до технічної частини вони не зайшли”, – сказав він.

З незрозумілих причин вони відступили.

Джерело, близьке до Кремля і пов’язане з військовими, підтвердило слова Буданова. 

“Підрозділу “Вагнера” “вдалося потрапити в зону особливого інтересу, внаслідок чого американці розхвилювалися, оскільки там зберігаються ядерні боєприпаси”, – повідомило джерело, не уточнюючи деталей.

Це нібито спричинило занепокоєння в Кремлі й послугувало поштовхом до поспішних переговорів про припинення заколоту ввечері 24 червня за посередництва білоруського президента Олександра Лукашенка.

Також відомо, що бойовики, котрі поїхали в напрямку “Воронежа-45”, відірвавшись від головної колони, вступили в перестрілку з російськими військами в першому ж селі, до якого дійшли. Але потім безперешкодно пройшли 90 км і проїхали через центр міста, біля якого розташована військова база.

Читайте також — ЗСУ ведуть наступ на трьох напрямках фронту, — Генштаб

Згідно з доповіддю вчених ООН, це одне з 12 російських “сховищ національного рівня” для зберігання ядерної зброї. У містечку Талова колону атакував гелікоптер, який був збитий.

За словами Буданова, на тій базі зберігаються невеликі ядерні пристрої, які можна носити в рюкзаку.

“Це було одне з ключових місць зберігання цих рюкзаків”, – сказав він. Проте, за його словами, їм не вдалося їх захопити.

Останні новини
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward