Українки, які пережили насильство від російських військових не зможуть зробити аборт у Польщі

Українки, які пережили сексуальне насильство від російських військових, не можуть зробити аборт у Польщі через політику країни. Про це пише The Quint.
Перевірені та актуальні новини з фронту БАЙРАКТАР NEWS.
Деталі: Польські лікарі та волонтери виписують таблетки жінкам, які пережили сексуальне насильство. Проте суворі закони Польщі змушують волонтерів таємно розповсюджувати медикаменти, ризикуючи бути ув’язненими. За словами однієї з волонтерок — Олександри — вона зустріла вже понад 10 українок, що пережили насильство.
Коментар: “Ми обслуговували десятки й тисячі біженців за останні чотири тижні. Поки що рано оцінювати, скільки з них зазнали сексуального насильства, але цифри високі“, — сказала вона.
За її словами, жертви насильства не лише сильно постраждали фізично, але й отримали серйозні психологічні травми.
Коментар: “Коли гуманітарні працівники намагалися їй допомогти, вона наполягала, щоб їй допомагали тільки жінки-волонтери, а не чоловіки. Погляд чоловіків лякав її, вона також переживала за п’ятирічну доньку“, — стверджує волонтерка.
Зауважимо, що протягом останніх декількох років у Польщі діє один із найбільш обмежувальних законів у Європі щодо абортів. Лікарям, які порушують закон, загрожує позбавлення волі на три роки.
Читайте також: Росія планувала різанину та терор у Бучі: німецька розвідка
Коментар: “Ми йдемо на колосальний ризик, роблячи ці таблетки доступними для тих, хто пережив зґвалтування. У Польщі ці таблетки легальні лише за рецептом. Українським жінкам-біженкам майже неможливо отримати цей рецепт“, — коментує польський гінеколог, який працює із довіреними волонтерами.
Лікар додає, що вони також відправляють медикаменти жінкам в Україну, які все ще застрягли в тимчасовій окупації.
В інтерв’ю The Quint польська депутатка Йоанна Клузік-Ростковська стверджує, що жінки, які пережили сексуальне насильство від російських військових, налякані навіть після перетину кордону, хоча тут вони в безпеці.
Коментар: “Це не лише польська проблема, тому що деякі з цих жінок їдуть до інших країн ЄС, і їм потрібна вся допомога, яку може запропонувати ЄС“, — зазначає депутатка.
Нагадаємо, понад 20% евакуйованих українок та внутрішніх переселенок повідомили, що зазнавали сексуального насильства з боку росіян під час війни.

Канадські розробники створили додаток, який визначає настрій кішок

Вчені вивели нові унікальні сорти бузини та шипшини
