Українки, які пережили насильство від російських військових не зможуть зробити аборт у Польщі

event 18:12 Четвер 07 Квітня 2022 Суспільство

Українки, які пережили сексуальне насильство від російських військових, не можуть зробити аборт у Польщі через політику країни. Про це пише The Quint.

Перевірені та актуальні новини з фронту БАЙРАКТАР NEWS.

Деталі: Польські лікарі та волонтери виписують таблетки жінкам, які пережили сексуальне насильство. Проте суворі закони Польщі змушують волонтерів таємно розповсюджувати медикаменти, ризикуючи бути ув’язненими. За словами однієї з волонтерок — Олександри — вона зустріла вже понад 10 українок, що пережили насильство.

Коментар:Ми обслуговували десятки й тисячі біженців за останні чотири тижні. Поки що рано оцінювати, скільки з них зазнали сексуального насильства, але цифри високі, — сказала вона.

За її словами, жертви насильства не лише сильно постраждали фізично, але й отримали серйозні психологічні травми.

Коментар: Коли гуманітарні працівники намагалися їй допомогти, вона наполягала, щоб їй допомагали тільки жінки-волонтери, а не чоловіки. Погляд чоловіків лякав її, вона також переживала за п’ятирічну доньку, — стверджує волонтерка.

Зауважимо, що протягом останніх декількох років у Польщі діє один із найбільш обмежувальних законів у Європі щодо абортів. Лікарям, які порушують закон, загрожує позбавлення волі на три роки.

Читайте також: Росія планувала різанину та терор у Бучі: німецька розвідка

Коментар: Ми йдемо на колосальний ризик, роблячи ці таблетки доступними для тих, хто пережив зґвалтування. У Польщі ці таблетки легальні лише за рецептом. Українським жінкам-біженкам майже неможливо отримати цей рецепт, — коментує польський гінеколог, який працює із довіреними волонтерами.

Лікар додає, що вони також відправляють медикаменти жінкам в Україну, які все ще застрягли в тимчасовій окупації.

В інтерв’ю The Quint польська депутатка Йоанна Клузік-Ростковська стверджує, що жінки, які пережили сексуальне насильство від російських військових, налякані навіть після перетину кордону, хоча тут вони в безпеці.

Коментар: Це не лише польська проблема, тому що деякі з цих жінок їдуть до інших країн ЄС, і їм потрібна вся допомога, яку може запропонувати ЄС, — зазначає депутатка.

Нагадаємо, понад 20% евакуйованих українок та внутрішніх переселенок повідомили, що зазнавали сексуального насильства з боку росіян під час війни.

Останні новини
27.03.2023, Понеділок
26.03.2023, Неділя
25.03.2023, Субота
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward