У фальсифікаті молока в Україні знайшли соду, антибіотики та миючий засіб

event 16:06 Вівторок 08 Червня 2021 ПОДІЇ

В Україні в фальсифікат молока додають миючі засоби, соду і антибіотики. У деякому молоці молочного жиру взагалі немає, проте на смак таку продукцію визначити складно.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це заявила Глава правління ГО “Споживча довіра” Олена Куликова. За її словами, молочні жири в молоці можуть замінювати рослинними. Це не так шкідливо для здоров’я, ми всього лише не отримаємо тих корисних речовин, за які заплатили купуючи, нібито, якісне молоко. Але у фальсифікованому молоці можуть бути і інші речовини:

Коментар: “Коли молоко приймають на виробництво, на молочний комбінат, його перевіряють на рівень жирності. Щоб рівень був достатнім, в молоко, яке розбавляється водою, постачальники можуть додавати миючі засоби і соду. Ці речовини вступають в хімічну реакцію і таким чином апарати показують більш високу жирність. Якщо молоко не дуже хорошої якості по мікробіології, сода також трохи осаджує бактеріальну флору. Зараз хімія далеко крокує, і псевдовиробники молока викручуються, як можуть. В молоці може бути і перероблений курячий жир і навіть гідрогенізовані жири (трансжири). Це вже небезпечно для життя і здоров’я людини”.

За словами Олени Куликової, фальсифікат найчастіше зустрічається у невеликих недобросовісних виробництвах. Неякісне молоко, швидше за все, не буде відрізнятися за смаком від якісного продукту. Визначити фальсифікат можна тільки в лабораторії. Але щоб убезпечити себе, експерт радить купувати продукцію великих виробників у великих торгових мережах. Це гарантує більш ретельний контроль якості.

У маленьких магазинах, на базарах, де люди намагаються заощадити, де продукція коштує дешевше – там більша ймовірність потрапити на фальсифікат.

Коментар: “Коли біля метро продають молоко на розлив в пластикових пляшках – я взагалі не знаю, як люди можуть таке купувати. Продукт зберігається не в холодильнику, є питання по мікробіології. Також харчова цінність такого продукту дуже сумнівна, можуть бути добавки і антибіотиків, і ті ж миючі засоби, сода, все що завгодно”, – пояснила експертка.

Купуючи молоко, варто особливу увагу звернути на термін придатності та умови зберігання. Неправильне зберігання може зменшити термін придатності в рази.

Джерело: сайт Курс

Читайте також: В Україні значно впав долар: курс в обмінниках

Автор:
Теги:
Останні новини
22.06.2024, Субота
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward