У 2022 Укравтодор повністю відмовиться від практики поточного середнього ремонту

event 11:46 Середа 16 Червня 2021 Суспільство

З наступного року Укравтодор планує повністю відмовитися від поточного середнього ремонту, залишивши лише два типи робіт: капітальний та поточний ремонт. Таке рішення прийнято агентством за результатами аналізу дорожніх робіт.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар: “На початку 2022 року набирає чинності ДСТУ 8747. Згідно з ним, вже з наступного року Служби автомобільних доріг у всіх нових дорожніх проєктах відмовляться від поточного середнього ремонту на користь капітального ремонту“, – повідомили в Укравтодорі.

Основна мережа доріг в Україні побудована у 70–80 роках минулого століття: це 120 тис. км доріг місцевого значення і близько 47 тис. км доріг державного значення. Ці дороги не розраховані на сучасні навантаження. Ситуацію ускладнює той факт, що відновлення доріг до останнього часу фінансувалось недостатньо, а зміна будівельних норм 2008 року дозволила замість капітального виконувати поточні середні ремонти, що не передбачає обов’язкового укріплення основи.

Таким чином, 80% поточних середніх ремонтів наблизилися до рівня капітального ремонту.

Однак, як показало обстеження CoST Ukraine, на деяких введених в експлуатацію дорогах є пошкодження. Зокрема, недоліки виявили у Закарпатській, Миколаївській, Сумській та Херсонській областях. 

Коментар: Переважна більшість об’єктів, де виявлено дефекти – оновлювались за старими проєктами поточного середнього ремонту, де не передбачалось ані укріплення дорожньої основи, ані посилення несної здатності дороги в цілому. Ми вдячні ініціативі CoST за проведене обстеження, адже воно вкотре показало, що практика поточного середнього ремонту себе вичерпала“, – констатують в Укравтодорі.

Читайте також: “Допоможе оцінити довголіття людини”: українці винайшли “Калькулятор життя”

Останні новини
27.03.2023, Понеділок
26.03.2023, Неділя
25.03.2023, Субота
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward