Трускавець, Моршин та Східниця: експерти озвучили, як зберегти здоров’я під час війни

event 15:55 Середа 27 Липня 2022 БЛОГ

Слово «відпочинок» за час війни в Україні набуло нових значень. У перші місяці повномасштабного вторгнення росії люди перебували в шоці від трагедії того, що відбувається, і про те, щоб приділити час собі навіть не думали. На тих, хто заїкався про відпустку, дивилися із засудженням, вважали майже зрадниками. Згодом, коли стало зрозуміло, що війна завтра не закінчиться, і потрібні сили, щоб вистояти, все більше українців почали замислюватися про короткострокові перепочинки. Повідомляє “Типовий Херсон”.

Зараз все частіше можна почути: «Мені потрібне перезавантаження». Таким чином, традиційний літній відпочинок став сприйматися як перезавантаження, і фізичне, і психологічне. Відповідно, визначились і його головні напрямки – курорти Західної України, зокрема Прикарпаття. 

Найчастіше українці віддають перевагу бальнеологічним курортам – Трускавцю, Моршину та Східниці, де, окрім безпосередньо, відпочинку, можна й підлікуватися. 

Крім того, Західна Україна протягом усієї війни вважається найбезпечнішим регіоном, де знайшли тимчасовий прихисток мільйони переселенців. Як і за скільки зараз можна «перезавантажитись» на Прикарпатті, розповість НМП «Трускавець».

Зараз все частіше можна почути: «Мені потрібне перезавантаження». Таким чином, традиційний літній відпочинок став сприйматися як перезавантаження, і фізичне, і психологічне. Відповідно, визначились і його головні напрямки – курорти Західної України, зокрема Прикарпаття. 

Здравниці Прикарпаття

Між Трускавцем, Моршином та Східницею багато спільного. Це найпопулярніші в Україні бальнеологічні курорти. Трускавець взагалі має статус міста-курорту державного значення. Відповідно, їх інфраструктура націлена виключно на оздоровлення та відпочинок.

Місце розташування

Всі ці населені пункти знаходяться на відстані 2-3 годин їзди від Львова, що робить дорогу до них зручною та комфортною. З будь-якої точки України до Львова ходять потяги, а далі до Трускавця взагалі можна дістатися дешевою електричкою. Або прямо на вокзалі сісти на комфортабельний автобус великої місткості, що йде до Східниці через Трускавець. Вартість квитка близько 200 грн. Аналогічно добиратися і зі Львова до Моршина – близько 2,5 години в дорозі за 230 грн. Можна подолати відстань між обласним центром та курортами на таксі. Так буде на 30-40 хвилин швидше, але у 4-5 разів дорожче. Особливо з огляду на нинішні ціни на пальне.

Природа

Ще однією об’єднуючою рисою цих курортів є їхня мальовничість. Вічнозелені хвойні та різноманітні листяні ліси обступають міста з усіх боків, куди не подивися. Адже не дарма Карпатські ліси називають легеняями України. Цілюще повітря Прикарпаття освіжає в літню спеку, бадьорить та підвищує настрій. Що стосується гір, якщо хочете жити в їхніх неприступних обіймах і щодня зустрічати схід і проводити захід сонця з балкона свого номера, то вам пряма дорога саме до Східниці. У Трускавці та Моршині, щоб побачити всю мальовничість Карпат, потрібно виїхати за межі населених пунктів.

Лікування

Прикарпатські курорти відомі своєю цілющою мінеральною водою, за що їх порівнюють з європейськими Карловими Варами, Віші або Баден Баденом. У Трускавець, Східницю та Моршин багато хто їде саме «попити водичку». Тут є і «Нафтуся», і содова, і залізисті, і гідрокарбонатні та натрієві води. Десятки джерел у кожному курорті. Зрозуміло, що пити воду просто так, тільки тому, що вона популярна та безкоштовна, не можна. Потрібно обов’язково консультуватися з лікарем, який розповість, яку воду, в якій кількості і як можна вживати. Як правило, більшість українців так і роблять. Але є багато й таких, які їдуть до Прикарпаття помилуватися його красою та відпочити, не знаючи, що безконтрольне зловживання мінеральною водою загрожує серйозними проблемами для здоров’я.

Подібні всі вище перераховані курорти і по хворобам, які там лікують. Професійне лікування хвороб серця, хребта, органів шлунково-кишкового тракту, шкіри, неврологічних захворювань, загострення сезонних алергій, поліпшення обмінних процесів, підвищення імунітету, програми зниження ваги та ін. пропонуються у всіх трьох населених пунктах. Різниця може полягати лише у якихось нюансах на кшталт розташування санаторіїв, конкретних лікарів, окремих процедур. Ну, і ціноутворення. Трускавець порівняно з Моршином і Східницею має найбільшу різноманітність санаторіїв та оздоровчих комплексів, але й вартість лікування там буде на 15-20% дорожчою.

Яка ситуація на курортах під час війни

Через відсутність іноземних туристів та фінансові проблеми в українців санаторії на Західній Україні мають великі труднощі. Дехто так і не зміг відкритися під час війни. Іншим доводиться закриватися зараз, бо нема за що платити зарплату співробітникам і утримувати велике господарство.

Нещодавно у Трускавці побувала знімальна група 5 каналу. Журналісти, передаючи слова городян, кажуть, що таким порожнім містом не було ніколи. Туристичний сезон провалено. Липень, який тут вважається одним із найзавантаженіших місяців, під час війни не виправдав надій. Санаторії та готелі заповнені на 40-50%, а багато хто, розпустивши персонал, закрився. Але найбільше страждає оздоровча сфера. Місцева влада каже, що лікуватися цього року українці не їдуть. Іноземці теж не поспішають до країни, охопленої повномасштабною війною.

«Трускавець – курорт державного значення. Бюджет повністю заповнювався за рахунок туризму, податків підприємців, які надають туристичні послуги. Зараз із цим важко. Ми втратили клієнтів, насамперед із тих областей, які знаходяться під окупацією. Також не їдуть і багаті люди, які могли собі дозволити дорогі готелі та якісні послуги. У період війни дуже складно щось прогнозувати, збитки вже будемо підраховувати наприкінці року. Але дуже сподіваємось, що до кінця літа люди ще до нас приїдуть», – розповів в. о. міського голови Трускавця Олександра Ткаченка.

Підлаштовуючись під поточну, не дуже приємну ситуацію, санаторно-готельні комплекси знижують ціни на 30% і більше. Заманюють туристів вигідними пропозиціями. Розробляють спеціальні реабілітаційні програми для дорослих та дітей, які на власні очі бачили жахи війни. Роблять усе, щоб їм було комфортно на Західній Україні.

Поради

Якщо ви можете дозволити собі невелику відпустку, то обов’язково їдьте до Прикарпаття. Навіть короткочасне перебування в оточенні гір та лісів допоможе відволіктися, перезавантажитися, зібратися з думками та надихнутися на нові звершення. Якщо є необхідність підлікуватися, то спочатку уважно промоніторьте ситуацію щодо санаторіїв, дізнайтеся, як вони працюють, які послуги надають. Тим більше, що у багатьох зараз є спеціальні акційні пропозиції на комплексні путівки, або ж на окремі реабілітаційні програми, курси та ін. Підтримайте вітчизняний туристичний бізнес із користю собі.

Автор:
Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward