Стало відомо, що буде з цінами на хліб після оновлення тарифів на світло 

event 13:09 Вівторок 11 Червня 2024 Суспільство

В Україні підняли тариф на світло з 1 червня для побутових споживачів. Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зазначив, що це не вплинуло б на ціни на продукти.

При цьому він вказав, що тарифи на світло для бізнесу також значно збільшили, що може стати певним драйвером для зростання цін фактично на все.

“З 1 червня НКРЕКП підвищило прайскепи. Тобто максимальні ціни на електрику для промисловості під час пікових навантажень зросли з 7,5 до 9 гривень за кіловат, а на день – з 3 до 5,6 гривні за кіловат”, – зазначив експерт у коментарі 24 Каналу.

При цьому він зазначив, що зараз ціни за кілограм полуниці та черешні дорожчі, ніж в аналогічний період минулого року – десь на 30%.

Читайте також: Контактные линзы при астигматизме

“У нас ранні ягоди зазвичай закуповуються або із Закарпаття, або з південних областей. Утім, на сьогодні є велика проблема, яка пов’язана з логістикою. Блокпости, мобілізація та інше призводять до того, що транспортні засоби перевезення простоюють і їх немає кому водити”, – пояснив експерт.

Читайте також: Чистка труб: важность и эффективность

Ціни на продукти – що буде з цінами на хліб

Президент “Всеукраїнської асоціації пекарів”, директор ТОВ “Київ Хліб” Юрій Дученко заявив, що для хлібної галузі склалася критична ситуація з постачанням електроенергії, що відіб’ється і на кінцевій ціні для споживача.

Читайте також: На что обращать внимание при выборе биржи криптовалюты

За його словами, враховуючи проблеми галузі, зараз є всі передумови для подорожчання хліба вже на 10%, а в наступні місяці – ще на 20%.

Останні новини
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward