Сьогодні в Україні відзначають міжнародний День людей з інвалідністю

event 17:01 П’ятниця 03 Грудня 2021 Суспільство

Щороку разом зі світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Щорічне відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю було проголошено 3 грудня 1992 році резолюцією 47/3 Генеральної Асамблеї ООН. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Відзначання Дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. Також цей день має покращити обізнаність людей про становище інвалідів в усіх аспектах політичного, соціального, економічного та культурного життя.

Глобальна криза COVID-19 оголила масштаби існуючої у світі нерівності та відчуження, підкресливши, що робота по інтеграції осіб з інвалідністю є надважливим завданням. 

Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути й стають повноцінними та ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально-активними людьми, які надихають багатьох членів нашого суспільства. 

Усунення бар`єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, гарантування доступу до освіти та робочих місць на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України. 

На сьогодні в Україні проживає 2 мільйони 703 тисячі людей з інвалідністю. З них майже 164 тисячі дітей. Про це у своєму Telegram-каналі розповів член Тимчасової Слідчої Комісії Верховної Ради з питань захисту прав дітей Дмитро Соломчук

За його словами, за час роботи ТСК вже було пророблено чимало роботи та піднято ряд гострих питань, які потребують вирішення. Саме тому в Україні було створено Державну службу, яка захищатиме права дітей. 

Відео зі зверненням голови ТСК Павла Сушка у Верховній Раді до Дня людей з інвалідністю депутат опублікував у своєму Facebook.

Виступ ТСК у Верховній Раді

В Україні проживає 2 мільйони 703 тисячі людей з інвалідністю. З них майже 164 тисячі дітей.Сьогодні увесь світ відзначає день людей з інвалідністю, і дуже важливо, що останніми роками слова перетворилися у реальну підтримку. Зокрема, була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань захисту прав дітей на чолі з Павло Сушко, у якій я маю честь бути. За цей час було пророблено чимало роботи і піднято ряд гострих питань, які потребують вирішення. Згадуються і виїзні засідання на Рівненщині у спеціальні та санаторні школи, де ми працювали над тим, щоб запобігти бездумному закриттю закладів для дітей з особливими освітніми потребами. Також нещодавно Верховна Рада проголосувала за постанову про створення Державної служби у справах дітей.Більше про роботу ТСК дивіться у відео з Верховної Ради.Олена Вінтоняк Вячеслав Медяник Тетяна Скрипка Дмитро Микиша (Dmytro Mykysha) Анна Колесник Юлія Клименко (Yulia Klymenko) Лариса Білозір

Опубликовано Дмитро Соломчук Пятница, 3 декабря 2021 г.
Автор:
Останні новини
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward