Що в жодному разі не можна робити на православному кладовищі: 5 найсуворіших заборон

event 15:51 Четвер 05 Травня 2022 ПОДІЇ

Дізнайтеся, коли не треба ходити на кладовище і які дії категорично заборонено здійснювати в таких місцях.

 УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Місця поховання людських тіл у багатьох культурах вважаються містичними і енергетично сильними. Все тому, що земля, яка приймає тіло покійного, “запам’ятовує” все те, що відбувається з нею. Саме тому важливо правильно себе вести на цвинтарі.

Як поводитися при відвідуванні кладовища і в які дні ходити

Серед віруючих існує прикмета, що не можна приходити на цвинтар в темний час доби – після заходу сонця. Вважається, що день – час живих, а ніч – час мертвих і, відвідуючи кладовища в сутінках, ви можете потривожити покійного або навіть розгнівати його.

Крім того, не можна відвідувати кладовища на великі церковні свята, для цього існують більш вдалі дати. У церковному календарі вони називаються Батьківські суботи, а народні вірування виділяють для поїздки на могили особливе свято – Радониця або Радоницкий тиждень.

Ще одне містичне повір’я – не можна ходити на могили взимку, а якщо вже так вийшло, то заметіть доріжку, яку залишили, і обійдіть цвинтар кругом три рази. В іншому випадку ризикуєте “принести” з собою додому душу померлого.

Що можна і не можна робити на кладовищі

Існує цілий перелік того, що ні в якому разі не можна робити на цвинтарі. З огляду на те, що язичницькі і християнські традиції відрізняються один від одного, а люди століттями змішували їх між собою, краще орієнтуватися на власні звички і переконання.

Гостинці покійним

На кладовищі можна приносити цукерки, печиво, тютюн або спиртне (якщо небіжчик за життя пив або курив). Частина принесених частувань потрібно з’їсти поруч з пам’ятником, а решту залишити мерцю. Враховуйте, що приносити можна тільки продукти, які можуть зберігатися довго.

Речі, залишені на могилі

Існує повір’я, ніби всі речі, які лежать на могилі, належать небіжчику. Тому ні в якому разі не можна забирати з собою нічого, а якщо щось упустили – не піднімайте. Буває так, що випадково з рук випала дорога річ, тоді можна забрати її і “відкупитися” – покласти на могилу кілька монет.

Скорбота або надмірна радість

Згідно з народними прикметами, не можна занадто сильно переживати і засмучуватися – небіжчику стане вас шкода і він захоче вберегти рідну людину від біди, забравши її до себе. З цієї ж причини заборонено влаштовувати бенкети і веселитися – заздрість мерця стане причиною бід у вашому житті.

Фотографія на пам’ять

Деякі люди роблять знімки на кладовищі в пориві відобразити пам’ятний момент зустрічі з родичами, наприклад. Відмовтеся від такої звички – фотографувати живих людей на кладовищі не можна, інакше можна накликати на них хвороби і навіть смерть. 

Знімати на камеру чужі могили теж не варто. Як мінімум, це не зовсім етично, як максимум – ви турбуєте душу небіжчика, яка потім щодо вам капостити.

Обертатися чи ні?

Йдучи з кладовища, ні в якому разі не можна обертатися назад. В іншому випадку ви заберете душу небіжчика або іншу сутність, яка живе на цвинтарі, до себе додому. Ця заборона – найдавніша і одна з найбільш значущих.

ВАЖЛИВО: Приходьте на кладовище тільки в чорному одязі. Якщо ви вагітні і не боїтеся важкої могильної енергетики, то можете відвідати місце поховання рідних, одягнувшись в червоне – так у вас вийде захистити дитину від потойбічних сил.

Джерело

Автор:
Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward