Нацбанк випустить пам’ятну монету на честь Гарнізонного храму у Львові

event 11:05 П’ятниця 26 Листопадаа 2021 Суспільство

Національний банк України 1 грудня вводить в обіг пам’ятну монету “Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла”, присвячену львівському храму. Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Монета номіналом 5 гривень виготовлена з нейзильберу, її вага становить 16,5 г, діаметр – 35 мм. Пам’ятну монету “Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла” випустять тиражем у 35 тис. штук, її ціна не повідомляється.

На аверсі монети зображений малий Державний Герб України, під яким напис “Україна”, фрагмент інтер’єру центрального нефа храму, а також номінал монети, рік карбування і логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі монети зображений фасад храму, лев та написи “Львів” і “Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла”.

Про храм

Гарнізонна церква святих апостолів Петра і Павла, відомий у Львові як костел Єзуїтів — чинна церква УГКЦ у Львові. Збудована у стилі раннього бароко на початку XVII ст. за взірцем римської святині Іль-Джезу та є однією з найбільших культових споруд Львова. Церкву освячено та відкрито 6 грудня 2011 року з нагоди 20-ї річниці створення Збройних Сил України. Обряд освячення та Святу Літургію очолив Архієпископ і Митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор Возьняк.

Джерело

Теги: Нацбанк
Останні новини
29.11.2023, Середа
28.11.2023, Вівторок
27.11.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward