Мобілізація 2024: які адмінпослуги будуть недоступні без військового квитка

event 09:26 Середа 12 Червня 2024 Суспільство

Голова Мін’юсту Денис Малюська підкреслив, що держава може цілком законно вимагати військово-облікові дані при зверненні чоловіків. Він уточнив, що йдеться про “сотні, якщо не тисячі” послуг.

Громадянам, які уникають мобілізації в Україні, будуть все частіше відмовляти у наданні послуг. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю, опублікованому на YouTube-каналі “Це ніхто не буде дивитись” 11 червня.

Чи законно відмовляти у послугах ухилянтам від мобілізації в Україні?

Закон про адміністративні послуги передбачає, що при зверненні громадян за якоюсь послугою держава може вимагати як умову її надання військово-облікові документи. Міністр підкреслив, що якщо надання військового квитка стане обов’язковим, це дозволить українцям “з’являтись на радарах держави”.

Читайте також: Призов у червні: хто з мобілізованих може отримувати дві зарплати

Це нормальний, правильний, природний процес. Процес триває. Я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такі механізми. Але, на моє переконання, він буде з’являтись все частіше. Все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ“, — запевнив він.

Мобілізація в Україні: для яких послуг будуть потрібні документи від ТЦК

Малюська пояснив, що очікувати масштабної реформи не слід. Законодавство вже передбачає можливість вимагати військовий квиток. З його слів, йдеться про “сотні, якщо не тисячі” послуг, при наданні яких можна виставити таку вимогу.

Читайте також: Темпи мобілізації зрости: нардеп розповів про проблему, яка виникла через це

Я переконаний, що на певних послугах ми не запроваджуватимемо. Це все, що стосується членів сім’ї військовозобов’язаного, дітей військовозобов’язаного. В цьому випадку держава жодних блоків не буде ставити. Ми досить обережно ставимось до оцінки, де послуги не є критично важливими, а де вони важливі“, — зазначив голова Мін’юсту.

Він уточнив, що військово-облікові документи вимагатимуть при наданні послуг, потрібних “задля гарного життя” та особистого комфорту військовозобов’язаного. Чиновник переконаний, що це станеться “рано чи пізно”. У випадку критично важливих для життя послуг таких змін не передбачається.

Останні новини
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
13.07.2024, Субота
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward