Призов у червні: хто з мобілізованих може отримувати дві зарплати

event 15:07 Вівторок 11 Червня 2024 Суспільство

Деякі категорії педагогів можуть отримати відстрочку від мобілізації в Україні. За словами юристки Діани Скумадчук, це стосується й осіб, які навчаються на аспірантурі, докторантурі та інтернатурі.

В Україні деякі громадяни можуть отримати відстрочку від мобілізації. Зокрема, йдеться й про освітян, у випадку призову яких, за ними зберігатимуться посади та робочі місця. Детальніше про це розповіла юристка Діана Скумадчук у коментарі “РБК-Україна”.

Читайте також: Зеленський повідомив, коли ЄС почне перемовини з Україною про вступ 

Хто з освітян отримає відстрочку від мобілізації

Відстрочку від мобілізації, за словами Діани Скумадчук, можуть отримати:

  • наукові й науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ й організацій, які мають науковий ступінь та працюють не менше ніж на 0,75 ставки;
  • педагоги закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, які працюють не менш ніж на 0,75 ставки.

Отримати відстрочку від мобілізації можуть громадяни, які навчаються на аспірантурі та докторантурі, та громадяни, що зараховані на навчання до інтернатури, але при цьому форма такого навчання повинна бути обов’язково денною чи дуальною“, — сказала юристка.

Читайте також: Стало відомо, що буде з цінами на хліб після оновлення тарифів на світло 

У кого зберігатиметься зарплата під час призову

У випадку мобілізації до лав ЗСУ освітян, за ними зберігатимуться посади й робочі місця. Проте це не стосується зарплати. Скумадчук наголосила, що українське законодавство не передбачає обовʼязку роботодавця зберігати нарахування зарплати мобілізованому чоловікові. Проте іноді вони можуть отримувати не лише військову зарплату, але й цивільну.

Тобто, заробітна плата може бути збережена лише за бажанням роботодавця“, — додала юристка.

Останні новини
15.06.2024, Субота
14.06.2024, П’ятниця
13.06.2024, Четвер
12.06.2024, Середа
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward