Дослідження: скільки годин сну люди недоотримують щороку

event 17:10 Середа 27 Жовтня 2021 Здоров'я

Звичайна доросла людина не отримає кілька сотень годин сну щороку з доволі різних причин. Скільки ж конкретно часу втрачають і чому найчастіше – читайте далі.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Страждаєте від безсоння або недосипу? Виявляється, що середньостатистична людина втрачає понад 501 годину сну на рік, тобто майже 63 повноцінні ночі. Дослідження за участю понад 2 тисяч британців показало, що 9 з 10 осіб не можуть заснути через шум та зброї. У середньому без сну вони проводять вночі близько години та 22 хвилин, передає Daily Star.

Найчастіше порушує сон хропіння: майже чверть людей не може виспатись через нічне бурчання партнерів, а кожен десятий прокидається від власного.

Також є інші шуми, які заважають відпочити: дощ, вітер, гавкіт собак, робота техніки та автомобільна сигналізація. 22% опитаних розповіли, що їх може розбудити навіть злив води в туалеті.

Коментар: Достатній сон важливий як для психічного, так і для фізичного здоров’я, тому важливо знайти способи для його відновлення. Якщо ми не висипаємось, то це впливає не лише на наш настрій. Брак сну може бути пов’язаний з цукровим діабетом, високим кров’яним тиском та хворобами серця, – наголошує лікар Еллі Кеннон.

За її словами, контроль шуму допомагає покращити сон, але це буває важко, якщо він лунає не лише з вулиці, а й у власному помешканні.

Коментар: І нема більш тривожного, ніж лежати, намагаючись заснути. Все, що ви можете робити, це перетворити свого партнера, який хропить поряд, у найбільшого винуватця, як і роблять чимало опитаних“, – зазначає вона.

Дослідження також показало, що ті, хто прокидається посеред ночі, витрачають у середньому близько 20 хвилин, намагаючись знову заснути. Через це люди почуваються млявими, сварливими, втомленими та напруженими. Майже кожен п’ятий (22%) навіть почувається погано після невдалого сну, а 15% опитаних страждають від болю у м’язах, якщо не змогли відпочити вночі.

Кожен шостий з десяти також розповів, що якість сну погіршилась з віком. Також виявилось, що 48% тих, кого потурбував шум, поскаржились винуватцям, а 67% з них визнали, що це був їхній же партнер. Тому не дивно, що 52% від усіх опитаних визнали, що їхні стосунки постраждали через хропіння. Дехто навіть вирішив спати в іншій кімнаті, що не найкраще впливає на близькість.

Джерело

Останні новини
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward