На Рівненщині через поліомієліт оголосили надзвичайну ситуацію

event 10:36 Середа 27 Жовтня 2021 РІВНЕ

Через поліомієліт у Рівненській області оголосили надзвичайну ситуацію біологічного характеру обласного рівня.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це головний санлікар України – заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін повідомив на пресконференції 26 жовтня, пише “Укрінформ”.

Коментар: З приводу ситуації, яка трапилася в Рівненській області, в Україні був зарестрований випадок вакциноспорідненого поліовірусу типу 2. Ці результати були підтверджені національною референс-лабораторією ВООЗ. Відповідно відбулося засідання комісії ТЕБ та НС на рівні Рівненської області, де було оголошено надзвичайну ситуацію біологічного характеру обласного рівня. По інструкціях, якими зараз керується уряд, було запущено нульовий раунд імунізації дітей на рівні області, який необхідний для того, що захистити дітей від поліовірусу“, – сказав Кузін.

За його словами, нині проводиться епідеміологічне розслідування, працюють дві команди на рівні Рівненської та Закарпатської областей, МОЗ очікує на результати лабораторних досліджень на рівні цих областей.

Коментар: У цих областях ми наголошуємо на посиленні рутинної імунізації дітей віком до 1 року інактивованою поліовакциною, а також охоплення дітей інших вікових груп. Також проводяться зустрічі з батьками, які відмовляються від щеплень, для того, щоб переконати їх або надати достовірну інформацію про те, що таке поліомієліт, як він перебігає, які є ризики. І також проводиться обстеження контактних осіб, які мешкали в одній родині, щоб зробити певні висновки“, – розповів він.

Головний держсанлікар поінформував, що після проведення епідрозслідування буде ухвалено рішення про проведення турової імунізації дитячого населення.

Нагадаємо, у Рівненській області виявили випадок паралічу у півторарічного хлопчика, спричиненого поліомієлітом, про це стало відомо 6 жовтня. Батьки свідомо відмовлялися щеплювати дитину з релігійних міркувань. Пізніше з’ясували, що в цій сім’ї поліомієлітом інфіковані семеро дітей із 10.

Тому, 11 жовтня, медики Рівненської області розпочали масову вакцинацію від поліомієліту дітей віком до 5 років. Вакцинація має статус повторної – це означає, що їй підлягають навіть ті діти, які її вже отримали згідно з календарем щеплень.

Довідка: Поліомієліт — гостра інфекційна хвороба, зумовлена поліовірусом, яка спричиняє інвалідність і є небезпечною для життя. Поліовірус передається від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше через брудні руки, інфіковану їжу, воду, та розмножується в кишківнику. Параліч — найважчий симптом, пов’язаний із поліомієлітом, оскільки він може призвести до постійної інвалідності та смерті. Єдиний спосіб убезпечитися від наслідків хвороби — це вакцинація, оскільки специфічного лікування не існує.

Останні новини
27.11.2021, Субота
26.11.2021, П’ятниця
25.11.2021, Четвер
24.11.2021, Середа
23.11.2021, Вівторок
22.11.2021, Понеділок
21.11.2021, Неділя
20.11.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward