22 грудня 2021 року: яке завтра свято, народні прикмети, що не можна робити в цей день

event 11:58 Вівторок 21 Грудня 2021 БЛОГ

22 грудня 2021 року – середа, до Нового року залишилось 9 днів.  Церква святкує Свято зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. Вона вважається захисницею жінок, особливо вагітних. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Яке завтра свято в Україні й світі

22 грудня в Україні святкують День працівників дипломатичної служби. Подія ця була започаткована порівняно недавно – 2005 року після підписання указу президентом Віктором Ющенко. Дату святкування обрали на честь заснування Генерального секретаріату міжнародних справ (1917 рік). 

Також 22 грудня в Україні святкують ще одне професійне свято, а саме День енергетика. Його запровадили ще 1966 року, коли Президія Верховної Ради СРСР видала Указ з пропозицією створити таке національне свято. Після розпаду Радянського Союзу, деякі країни, що входили в його склад, продовжили святкувати 22 грудня День енергетика.

Які завтра ще свята у світі:

  • День єдності в Зімбабве;
  • День електрика;
  • День вчителя на Кубі;
  • День обміну печивом;
  • День предків в Плімуті (США, штат Массачусетс).

Яке завтра, 22 грудня, церковне свято

22 грудня в церковному календарі – Свято зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. Це важлива дата, адже саме в цей день була зачата Богородиця Діва Марія.

За те, що Господь подарував Анні та Йоакиму дитину, подружжя вирішило віддати її на служіння до Храму. Через дев’ять місяців після явлення Ангела, у них народилася донька. Її назвали Марією.

22 грудня, День Анни, коли сталося диво і подружжя зачало Діву Марію після поцілунку та обіймів, вважається невинним зачаттям. Церква вважає, що через це на Богородицю не перейшов первородний гріх, що стало першим проявом Божественного Порятунку людського роду.

В народі Анну вважають заступницею жінок. Тому до неї звертаються до святої, коли потрібен її захист та опіка. Особливо часто моляться святій Анні вагітні, просячи, щоб пологи минули успішно, а дитина народилася здоровою.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 22 грудня

Які завтра іменини: Володимир, Василь, Олександр, Степан, Вольдемар, Анна (Ганна), Єфросинія.

Талісманом людей, народжених 22 грудня, є альмандин. З давніх часів і нині з цього каменю виготовляють різноманітні прикраси, амулети, сувеніри, предмети декору. Здавна його вважали захистом від поганих емоцій. Альмандин – символ людської енергії, сили та позитивних відчуттів. Цікавий факт – в Норвегії був знайдений чорний альмандин, довжиною 1 метр.

Що не можна робити цього дня

  • 22 грудня, в день Анни, вагітним жінкам не дозволяється роздмухувати в печі вогонь, бо дитина народиться з червоною міткою.
  • Без особливої потреби заборонялося в день Анни виходити з дому, бо вважалося, що цього дня сили світла та темряви борються між собою.
  • Дівчатам і молодицям, у яких 22 грудня болить голова, забороняється прясти.
  • Протягом дня вагітним жінкам не можна братися за будь-яку роботу. 

Народні прикмети і традиції 22 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день:

  • дивилися, який сьогодні день: на Ганни сонце повертає на літо, а зима на мороз;
  • якщо 22 грудня світло і сонячно, то на Новий рік треба очікувати морозу, а наступного року буде гарний врожай;
  • якщо на Ганни на деревах іній, тоді на Новий рік буде відлига;
  • якою буде погода 22 грудня до полудня, таку можна чекати і до кінця грудня;
  • а яка погода стоїть до ночі, такою буде вся зима;
  • іній на Ганни вкрив дерева, наступний врожай буде хорошим;
  • якщо 22 грудня йде дощ, то навесні очікуйте холодів;
  • безвітряний і тихий день на хороший врожай садовини.

Наші предки називали 22 грудня, День святої Анни, “народинами сонця”. Адже цей день вважається найкоротшим в році. Казали, що після Ганни сонце вже повертає на літо. Також в народі існувала така приповідка: “У день Анни світловий день додається на горобиний крок”. В давнину 22 грудня існував цікавий звичай – дзвіняр, який сповіщав про народження сонця, отримував 24 срібняки.

Особливо день Анни шанували вагітні жінки. Адже вона вважається їхньою захисницею. А ось молоді дівчата обов’язково збиралися на сходки, щоб вирішити, як святкувати різдвяні свята. В дівчачих громадах, як і в парубоцьких, завжди існували свої звичаї та традиції. Наприклад, був такий обряд, що на сходки могла прийти будь-яка дівчина, якщо вона вміє вишивати, шити, прясти, ткати. Також саме в день святої Анни починали виготовляти різноманітні різдвяні прикраси: “їжачки” та “павуки” з соломи.

Жінки 22 грудня починали прибирати в оселі, щоб підготувати її до свят. А щоб на Різдво була свіжина, то свиням давали більше їжі. На Буковині існувало повір’я, що саме з Ганни починається новий рік. Так як до цього часу вже встановлювалася зимова дорога, то говорили: “На Ганьки сідай в санки”.

В день Анни також існувало кілька традицій, пов’язаних із бджільництвом. Часто в народі говорили: “Ходять у погріб до бджіл, щоб добре роїлись”, або “Починають бджоли мед їсти”. Пасічники обов’язково цього дня молилися Богу, щоб наступного року був густий мед.

Читайте також: День зимового сонцестояння 2021: головні заборони та традиції

Джерело

Автор:
Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward