Сьогодні Рівненські спецзаклади перевірила ТСК, яка розслідує порушення прав сиріт та дітей з інвалідністю
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2021/05/sch-800x445.jpg?x37420)
Сьогодні, 24 травня, до Рівненщини приїхала тимчасова слідча комісія, яка розслідує випадки порушення прав сиріт та дітей з інвалідністю.
Детальніше про це розповідає Час-Дій.
Деталі: В межах візиту комісія відвідала Клеванську спеціальну школу №1 І-III ступенів Рівненської обласної ради, Клеванську санаторну школу I-III ступенів Рівненської обласної ради та Клеванську спеціальну школу 2 І-II ступенів РОР.
Ініціатором поїздки став нардеп від Рівненщини та один із членів ТСК Дмитро Соломчук. Також, в складі комісії до Рівненщини завітали голова ТСК Павло Сушко, нардепи та члени ТСК Дмитро Микиша, Олена Вінтоняк та Юрій Павленко.
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2021/05/dv66.jpg?x37420)
Метою цього заходу було розв’язати питання про ймовірне закриття спеціалізованих закладів для дітей на території України та можливість цілодобового перебування школярів на інклюзивній формі навчання в спецшколах.
Дмитро Соломчук зауважив, що реформа про реорганізацію спецзакладів для дітей з особливими освітніми потребами є недоцільною. Він повідомив, що наразі ТСК працює над тим, щоб школи впроваджували сучасні освітні програми та отримували необхідне обладнання.
Коментар: “На мій погляд, реформа, яка розпочалася у 2017 році, була дуже невдалою. Я впевнений, що разом із Павлом Сушком наш колектив відстоїть кожну спеціальну школу України. Наша місія така – реформу повернути в зовсім інший бік для того, щоб школи розвивалися, отримували нове обладнання та започатковували новітні освітні програми“, – прокоментував нардеп.
Павло Сушко розповів, що школи для дітей з особливими освітніми потребами повинні існувати для того, щоб розвивати програму інклюзивного навчання по всій Україні.
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2021/05/sushko.jpg?x37420)
Коментар: “Такі школи повинні бути місцем, де потрібно виховувати та готувати педагогічний склад для всієї України. Задля інклюзивного навчання потрібно готувати спеціальних педагогів. І саме тому дуже важливо зберегти такі заклади, щоб вчителі могли поділитися технікою та специфікою інклюзивного навчання з іншими спеціалістами країни“, – повідомив голова ТСК.
Юрій Павленко розповів, що для ТСК важливо не лише недопустити закриття спецзакладів на території України, але й продовжувати модернізувати та розвивати освітні програми для дітей із нозологіями.
Коментар: “Наше завдання зробити так, щоб слова: “деінституалізація”, “інклюзивна освіта”, “децентралізація” були зрозумілими для українців. Я задоволений, що вдалося зупинити таке бездумне закриття і ліквідацію спецзакладів в Україні. Для нас важливо не лише недопустити закриття цих шкіл, нам важливо, щоб у школах з’явилися новітні найсучасніші технології, які дадуть дитині можливість максимально розвинутися“, – прокоментував політик.
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2021/05/dv76.jpg?x37420)
Нагадаємо, згідно з постановою КМУ №586, рішення про зарахування дитини на цілодобове перебування до закладів, буде вирішувати орган опіки та піклування, а не сам навчальний заклад на прохання рідні дитини.
Наприкінці візиту голова ТСК Павло Сушко повідомив, що у Міністерстві вирішили скасувати Постанову № 586, а замість неї напрацювати нову, яка підтримуватиме інтереси батьків та їхніх дітей, які мають особливі освітні потреби.
Коментар: “Міністерство прийняло рішення ініціювати скасування Постанови №586. Протягом тижня, чи двох, її буде повністю скасовано. Натомість буде напрацьована нова постанова, яка буде підтримувати інтереси батьків і дітей“, – повідомив Сушко.
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2021/05/dv65.jpg?x37420)
Зауважимо, що за результатами відповідного візиту завтра, 25 травня, буде проведено засідання ТСК. На ньому будуть обговорювати проблемні питання у спецзакладах для дітей, які виявила комісія під час поїздки, а також на основі отриманих скарг.
Нагадаємо, що Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини.
Головним завданням ТСК є з’ясування реальних випадків порушення прав дітей та їх батьків при реформуванні системи закладів інституційного догляду та виховання.
В тому числі під час децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реалізації права дитини на вибір навчального закладу. Зокрема, під час відмови батькам у направленні дітей на навчання до спеціалізованих закладів освіти.
Читайте також: На Рівненщині відбудеться засідання ТСК, яка розслідує порушення прав сиріт та дітей з інвалідністю
![masovka](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2022/08/masovka-392x272.jpg?x37420)
У Рівному дозволили проводити масові заходи
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2020/10/лікарні90-392x272.jpg?x37420)
Стало відомо, скільки людей із COVID лікуються в лікарнях Рівненщини
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2023/09/shakyrzian-392x272.jpg?x37420)