Сьогодні Рівненські спецзаклади перевірила ТСК, яка розслідує порушення прав сиріт та дітей з інвалідністю

event 17:48 Понеділок 24 Травня 2021 РІВНЕ

Сьогодні, 24 травня, до Рівненщини приїхала тимчасова слідча комісія, яка розслідує випадки порушення прав сиріт та дітей з інвалідністю.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: В межах візиту комісія відвідала Клеванську спеціальну школу №1 І-III ступенів Рівненської обласної ради, Клеванську санаторну школу I-III ступенів Рівненської обласної ради та Клеванську спеціальну школу 2 І-II ступенів РОР.

Ініціатором поїздки став нардеп від Рівненщини та один із членів ТСК Дмитро Соломчук. Також, в складі комісії до Рівненщини завітали голова ТСК Павло Сушко, нардепи та члени ТСК Дмитро Микиша, Олена Вінтоняк та Юрій Павленко.

Метою цього заходу було розв’язати питання про ймовірне закриття спеціалізованих закладів для дітей на території України та можливість цілодобового перебування школярів на інклюзивній формі навчання в спецшколах.

Дмитро Соломчук зауважив, що реформа про реорганізацію спецзакладів для дітей з особливими освітніми потребами є недоцільною. Він повідомив, що наразі ТСК працює над тим, щоб школи впроваджували сучасні освітні програми та отримували необхідне обладнання. 

Коментар: На мій погляд, реформа, яка розпочалася у 2017 році, була дуже невдалою. Я впевнений, що разом із Павлом Сушком наш колектив відстоїть кожну спеціальну школу України. Наша місія така – реформу повернути в зовсім інший бік для того, щоб школи розвивалися, отримували нове обладнання та започатковували новітні освітні програми“, – прокоментував нардеп.

Павло Сушко розповів, що школи для дітей з особливими освітніми потребами повинні існувати для того, щоб розвивати програму інклюзивного навчання по всій Україні.

Коментар:Такі школи повинні бути місцем, де потрібно виховувати та готувати педагогічний склад для всієї України. Задля інклюзивного навчання потрібно готувати спеціальних педагогів. І саме тому дуже важливо зберегти такі заклади, щоб вчителі могли поділитися технікою та специфікою інклюзивного навчання з іншими спеціалістами країни“, – повідомив голова ТСК. 

Юрій Павленко розповів, що для ТСК важливо не лише недопустити закриття спецзакладів на території України, але й продовжувати модернізувати та розвивати освітні програми для дітей із нозологіями.

Коментар:Наше завдання зробити так, щоб слова: “деінституалізація”, “інклюзивна освіта”, “децентралізація” були зрозумілими для українців. Я задоволений, що вдалося зупинити таке бездумне закриття і ліквідацію спецзакладів в Україні. Для нас важливо не лише недопустити закриття цих шкіл, нам важливо, щоб у школах з’явилися новітні найсучасніші технології, які дадуть дитині можливість максимально розвинутися“, – прокоментував політик. 

Нагадаємо, згідно з постановою КМУ №586, рішення про зарахування дитини на цілодобове перебування до закладів, буде вирішувати орган опіки та піклування, а не сам навчальний заклад на прохання рідні дитини.

Наприкінці візиту голова ТСК Павло Сушко повідомив, що у Міністерстві вирішили скасувати Постанову № 586, а замість неї напрацювати нову, яка підтримуватиме інтереси батьків та їхніх дітей, які мають особливі освітні потреби.

Коментар:Міністерство прийняло рішення ініціювати скасування Постанови №586. Протягом тижня, чи двох, її буде повністю скасовано. Натомість буде напрацьована нова постанова, яка буде підтримувати інтереси батьків і дітей“, – повідомив Сушко.

Зауважимо, що за результатами відповідного візиту завтра, 25 травня, буде проведено засідання ТСК. На ньому будуть обговорювати проблемні питання у спецзакладах для дітей, які виявила комісія під час поїздки, а також на основі отриманих скарг.

Нагадаємо, що Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини.

Головним завданням ТСК є з’ясування реальних випадків порушення прав дітей та їх батьків при реформуванні системи закладів інституційного догляду та виховання. 

В тому числі під час децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реалізації права дитини на вибір навчального закладу. Зокрема, під час відмови батькам у направленні дітей на навчання до спеціалізованих закладів освіти.

Читайте також: На Рівненщині відбудеться засідання ТСК, яка розслідує порушення прав сиріт та дітей з інвалідністю

Останні новини
12.04.2024, П’ятниця
11.04.2024, Четвер
10.04.2024, Середа
09.04.2024, Вівторок
08.04.2024, Понеділок
07.04.2024, Неділя
06.04.2024, Субота
05.04.2024, П’ятниця
04.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward