Дмитро Соломчук: “Чи необхідне дитині цілодобове перебування у спецзакладі повинні вирішувати тільки батьки”

event 12:44 Середа 12 Травня 2021 РІВНЕ

Вчора, 12 травня, рівненський нардеп Дмитро Соломчук відвідав Мізоцьку спеціальну школу І-ІІ ступенів. У цьому навчальному закладі займаються корекційно-розвитковою роботою з дітьми, які мають дефекти мовлення. Візит політик здійснив у рамках роботи ТСК з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Директор Мізоцької спецшколи Валентина Ткачук, під опікою якої навчається 157 дітей, звернулася до політика через постанову Кабміну №586

На її думку, така постанова порушує права дітей з особливими освітніми потребами, оскільки лише батьки найкраще знають, чи справді дитина потребує цілодобового перебування у такому навчальному закладі. 

Нагадаємо, згідно з постановою КМУ №586, рішення про зарахування на цілодобове перебування до закладів, буде вирішувати орган опіки та піклування, а не сам навчальний заклад на прохання рідні дитини.

Дмитро Соломчук вважає, що такий алгоритм зарахування учнів завадить частині дітей отримувати достатню кількість допомоги від фахівців, котрі працюють у таких закладах.

Коментар:Чи лишається дитина на цілодобове перебування в закладі можуть вирішувати тільки батьки, оскільки вони краще знають необхідно це їхній дитині чи ні.

Тепер це вирішує Орган опіки та піклування який або дає або не дає погодження, це порушує Конституцію та заважає гармонійному розвитку дітей“, – розповів Дмитро Соломчук.

Політик також зауважив, що значній частині дітей з нозологіями необхідна цілодобова психологічно-корекційна підтримка від фахових спеціалістів.

Коментар: Як член ТСК, питання цілодобового перебування дітей у спецзакладах тримаю на контролі та наголошую, що реформа інституційних закладів повинна врахувати особливості кожної дитини зокрема, та ситуації в їхніх сім’ях загалом“, – розповів Дмитро Соломчук.

Нагадаємо, Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг. 

Головним завданням ТСК є з’ясування реальних випадків порушення прав дітей та їх батьків при реформуванні системи закладів інституційного догляду та виховання. В тому числі під час децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реалізації права дитини на вибір навчального закладу. Зокрема, під час відмови батькам у направленні дітей на навчання до спеціалізованих закладів освіти.

Читайте також: “Зекономте краще на собі”: рівненський нардеп публічно звернувся до місцевих чиновників, які відповідають за реформу спецшкіл (відео)

Останні новини
18.03.2024, Понеділок
17.03.2024, Неділя
16.03.2024, Субота
15.03.2024, П’ятниця
14.03.2024, Четвер
13.03.2024, Середа
12.03.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward