Понад 40 жінок з дітьми, які постраждали від насильства, отримали прихисток у Рівному

event 11:45 Вівторок 27 Лютого 2024 РІВНЕ

У Рівному, за перші 100 днів роботи кризового центру для жінок, які постраждали від насильства, допомогу отримали 230 осіб.

З осені 2023 року у Рівному розпочав роботу кризовий центр тимчасового перебування жінок, які постраждали від домашнього насильства чи внаслідок воєнних дій. З того часу 41 жінка з дітьми отримала тимчасовий прихисток, та понад 1000 послуг надано 230-м особам. 

Відкрила та опікується кризовим центром для жінок БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» в рамках проєкту «Допомога жінкам, які постраждали від насильства». Він проводиться за підтримки Фонду Короля Бодуена. У кризовому центрі жінки та дівчата можуть знайти прихисток на час прийняття довгострокових рішень та вирішення питання з подальшим місцем перебування. Термін перебування складає до 10 діб.

“Сумарно ми надали понад 1000 послуг. Це і поселення, і консультації та робота правозахисника, психолога, соціальних працівників. Мова про супровід до поліції, до медичних закладів, інших установ. 

Більшість жінок місцеві, але є і внутрішньо переміщені особи”, – розповіла соціальна працівниця кризового центру Тамара. 

За словами соціальної працівниці, мовчати та відтягувати ситуацію до останнього жінок змушує залежність від кривдника. 

“Практично кожного разу ми чуємо – “нема куди піти”, здебільшого на руках жінок ще і діти. Ми ж намагаємося допомогти. Шукаємо варіанти, де прилаштувати на триваліший термін, робимо все, аби жінка повторно не зазнала домашнього насилля”, – каже соцпрацівниця. 

Читайте також: Голова МВС Клименко назвав єдину умову, за якої поліцейські можуть бути мобілізовані

Як повідомив керівник БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич, про необхідність забезпечення роботи центру свідчить кількість жінок, яким допомогли у кризовому центрі.

“В центрі постійно проживають 2-3 людини, буває, що й більше. Не у всіх жінок є можливість організувати власне життя якомога далі від кривдника після десятиденного терміну перебування у центрі. І розв’язання цих проблем теж лягає на плечі працівників нашого центру. Але ми продовжуємо допомагати й закликаємо не терпіти та звертатися за допомогою”,  – розповів Юрій Лазаревич. 

Як отримати допомогу?

З міркувань безпеки жінок, про місце розташування  кризового центру знають лише поліцейські, соціальні служби, а також  представники організацій, які працюють у сфері надання допомоги особам, які постраждали від домашнього чи гендерно зумовленого насильства.

Однак звернутися за допомогою завжди можна за номером телефону цілодобової гарячої лінії – 063 112 44 07.

Останні новини
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward