ГУР має списки людей, яких рф може залучити до спецоперації “Майдан-3”

event 17:09 Четвер 29 Лютого 2024 Війна
Юсов

Андрій Юсов зазначив, що часто з такими людьми москва контактує не напряму, а через посередників. Серед таких людей можуть бути громадські та політичні діячі, лідери суспільної думки.

Для досягнення цілей з просування російських наративів та розхитування ситуації в Україні, каже представник ГУР, здійснюється масова купівля та створення телеграм-каналів. Також створюють ботоферми, які посилюють російську риторику у соцмережах, каже він.

Я зараз не можу називати конкретні прізвища. Є списки людей, по яких ворог працює, і є завдання залучати їх для поширення своєї риторики і впливу на суспільно-політичну ситуацію в країні. Це десятки людей, якщо ми говоримо про впливові категорії. Не напряму, тобто це не завжди означає, що до людини звертається хтось із “червоною зіркою”. Це може бути вихід на посередників через нейтральні теми. Головне – вкраплення тих наративів, які потрібні ворогу. Ця робота, спроби її, відбуваються як в Україні, так і за кордоном“, – пояснив Юсов.

Читайте також: Буданов розповів про найскладніший день за час повномасштабної війни

Для досягнення цілей з просування російських наративів і розхитування ситуації в Україні, каже представник ГУР, здійснюється масова купівля та створення телеграм-каналів. Також створюються ботоферми, які посилюють російську риторику в соцмережах, каже він.

Зараз буквально в живому часі триває активна “закупівля” різноманітних інструментів – починаючи від телеграм-каналів, сторінок у різноманітних соцмережах і до виходів на лідерів суспільної думки. Кожного разу, коли ми будемо чути такі наративи, які розхитують зсередини нашу країну, які делегітимізують ухвалення державних рішень – відповідно, ми будемо розуміти, на кого ці наративи працюють“, – пояснив Андрій Юсов.

Майдан — російська назва

Операція, метою якої є розхитування суспільно-політичної ситуації всередині України, з боку Росії отримала назву “Майдан-3”. За словами Андрія Юсова, практика називати антиукраїнські заходи українськими словами поширена в Росії і бере початок із радянських спецслужб.

Читайте також: На Тернопільщині чоловіка без свідомості доставили до лікарні із ТЦК: він помер

Таку назву дали в Росії. І це не вперше. Ще радянські спецслужби, потім російські спецслужби гарними українськими або іноземними словами називають відверті антиукраїнські і ксенофобські заходи як в Україні, так і за кордоном. Так, для них “майдан” – це загроза, тому вони використовують цю термінологію для того, щоб перевернути з ніг на голову. Якщо ми згадаємо, то багато операцій НКВС проти УПА, ОУН, українського підпілля називалися гарними українськими милозвучними словами“, – сказав Андрій Юсов.

Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward