“Морози до -20”: в Україну насувається потужний антициклон із Сибіру

event 15:24 П’ятниця 01 Грудня 2023 Погода

Цього року у грудні очікуються сильні морози, які спричинить антициклон з Сибіру. Температура подекуди падатиме до -13°…-20°. Потепління до відлиги очікується лише у третій декаді місяця. 

Такий прогноз на грудень 2023 оприлюднив кандидат географічних наук, метеоролог Ігор Кібальчич, передає “Метеопрог“.

Він пояснив, що у другій половині першої декади та протягом другої декади місяця очікується розвиток потужного Сибірського антициклону. Передбачається, що його виступи охоплюватимуть практично всю територію Північної Азії та Східної Європи.

Коментар: Оскільки цей синоптичний об’єкт сформується в умовах сухого і холодного континентального повітря, то у межах його впливу приземна температура повітря відчутно знизиться“, – каже метеоролог.

Східна Європа та переважна частина України (за винятком крайнього півдня і Закарпаття) опиниться під впливом гребеня цього антициклону зі сходу.

Коментар: Тому орієнтовно, після 5-7 грудня внаслідок вторгнення холоду з Центральної Азії, почнеться істотне зниження температури повітря до -13…-7 °С у нічний час і до -8…-2 °С вдень. У північних, північно-східних та північно-західних областях часом морози можуть зміцніти до -20…-14 °С“, – прогнозує Ігор Кібальчич.

За його даними, холодна погода триматиметься до двадцятих чисел грудня, а потім потеплішає до відлиги. 

Коментар: Отже, середньомісячна температура у південних та східних областях може перевищити кліматичну норму на 1-2 °С; у західних, північних і центральних областях вона скоріше за все виявиться нижчою за норму на 1-3 °С“, – резюмував спеціаліст.

Опади, за словами Ігоря Кібальчича, розподіляться протягом грудня нерівномірно. Зокрема, з 1 по 5 число очікуються снігопади, у центральних, південних та східних областях – змішані опади у вигляді снігу з переходом у дощ та мряку. 

Коментар: У цей період найвищі температури фіксуватимуться у південних та східних областях – в окремі дні до +5…+12 °С“, – прогнозує він. 

Читайте також: Сьогодні по Землі вдарять одразу три магнітні бурі: як захиститися

У західних та північних областях температурне тло збережеться переважно нижче 0 °С.

Коментар: Далі, після 5 грудня, у зв’язку з перебудовою атмосферних процесів на антициклональний характер, атмосферний тиск помітно зросте, а ймовірність опадів по всій Україні знизиться“, – прогнозує метеоролог.

Друга декада місяця, за його словами, швидше за все виявиться сухою, особливо на Лівобережжі нашої країни. Проте, млява циклонічна діяльність ще збережеться на крайньому заході країни та у Криму. В цих регіонах продовжиться випадання мокрого снігу та дощу.

У третій декаді місяця можливе поновлення опадів у зв’язку з впливом циклонічних процесів атлантичного походження.

Коментар: Загалом за місяць кількість опадів в Україні виявиться близькою до норми, місцями вищою за норму на 20-40 %. Розподіл снігового покриву територією матиме плямистий характер. Найбільш сприятливі умови для снігонакопичення очікуються у західних та північних областях, тоді як південні, центральні та східні регіони можуть зустріти міцні морози за повної відсутності снігу“, – резюмував Ігор Кібальчич.

Останні новини
01.03.2024, П’ятниця
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward