Всесвітній день довкілля

День довкілля – один з міжнародних днів ООН, який направлений на привернення уваги до небезпеки забруднення довкілля. 

Цей день відзначають щорічно, 5 червня з ініціативи ООН. У 1971 році генеральному секретареві ООН надійшло звернення від вчених та діячів культури з усього світу. У ньому було виражена стурбованість  у зв’язку із забрудненням довкілля: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами».

Вже у 1972 році, у Стокгольмі була зібрана Всесвітня конференція із захисту довкілля. Того ж року була заснована нова організація в системі ООН – Програма ООН по навколишньому середовищу. Її ціль – вирішення найгостріших проблем сучасної екологічної кризи: погіршення якості води, забруднення океану та забруднення повітря.

Як і більшості подібних днів ООН, цьому дню щорічно визначається тема, яка є найбільш гострою та проблематичною. Всесвітній день довкілля 2019 року присвячений забрудненню повітря. Згідно досліджень, щорічно внаслідок забруднення повітря в світі передчасно помирає близько 7 мільйонів людей, з яких близько 4 мільйонів – в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Мета відзначення цього дня – залучити якомога більше людей до охорони навколишнього середовища та привернути їх увагу до проблем довкілля. Кожен з нас може приділити трішки свого часу на пошук інформації по зменшенню власного негативного впливу на довкілля. Варто пам’ятати, що саме людина становить найбільшу загрозу природі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: