Вчені назвали тканини, на яких найдовше залишається коронавірус

event 12:19 Субота 27 Лютого 2021 ПОДІЇ

Ще минулого літа вчені з’ясували, що SARS-Cov-2 “живе” на тканини з бавовни не більше ніж добу. Але як щодо інших матеріалів, наскільки вони безпечні? Дослідники з Великобританії знайшли відповідь на це питання.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Які тканини використовують медики

Вчені оцінили життєздатність на трьох видах тканин, які найбільш часто використовуються для пошиття медичної уніформи: бавовни, поліестеру і полікотону (суміш бавовни та синтетичних волокон). Автори дослідження відзначили, що медичні працівники нерідко забирають свої халати та костюми додому для прання, і тому дуже важливо зрозуміти, наскільки це безпечно для них.

Як модель вчені використовували сезонний коронавірус HcoV-OC43, який має схожу структуру й активність, що і SARS-Cov-2. Протягом 72 годин фахівці спостерігали за патогеном в лабораторних умовах.

На яких тканинах найдовше живе коронавірус

Найдовше вірусні частинки зберігали життєздатність на поліестері – вони були активні всі три доби спостережень. На стовідсотковій бавовні коронавірус протримався 24 години. Найбезпечнішим матеріалом виявився полікотон – вірус “прожив” не більше 6 годин.

Як прати, щоб знищити коронавірус

Вчені також оцінили найнадійніший метод прання для інактивації вірусу. За допомогою шматка бавовняної тканини вони провели серію тестів з використанням різних температурних режимів і способів прання, в тому числі в домашніх, промислових і лікарняних пральних машинах.

Результати показали, що для повноцінного знищення вірусу досить просто випрати тканину в гарячій воді в будь-якій машині, в тому числі з іншими речами. Вчені перевірили, як очищається від патогену тканина, яка забруднена штучною слиною з вірусом. В цьому випадку вірусні частинки зберігалися навіть після прання і були знищені тільки після додавання мийних засобів і підвищення температури до 67 °C. До 60 °C вірус залишався життєздатним.

Деталі: сайт 24 канал

Читайте також: В Україну насувається потужний холодний атмосферний фронт: прогноз синоптика

Останні новини
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
14.04.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward