В Україні повернуть перевірки бізнесу: кого зачепить

event 16:01 Четвер 04 Лютого 2021 ПОДІЇ

Кабінет Міністрів 3 лютого затвердив постанову, згідно з якою будуть скорочені терміни обмежень у частині мораторію на проведення деяких видів перевірок.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Зі свого боку заборона на проведення документальних перевірок фізичних осіб підприємців залишається незмінною. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Надається дозвіл на проведення перевірок, зокрема:

  • тимчасово зупинених і незавершених документальних та фактичних перевірок, які були розпочаті на дату введення мораторію;
  • документальних перевірок суб’єктів господарювання реального сектора економіки, які за даними аналітичної системи проводять ризикові операції та опрацьовуються в межах роботи Тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій;
  • документальних перевірок щодо дотримання граничних термінів надходження товарів за імпортними операціями і/або валютної виручки за експортними операціями;
  • позапланових документальних перевірок, необхідність проведення яких виникла за результатами розгляду скарг на дії або бездіяльність контролюючих органів щодо неправомірного нарахування грошових зобов’язань платників податків.

Коментар: Мораторій на виконання державою контрольної функції в податковій сфері був виправданий на початку карантинних заходів COVID-19, коли бізнес був майже зупинений у зв’язку із жорстким карантином. Але з кожним днем відсутність контролю за сплатою податків з боку держави стає все більш деструктивною не тільки для бюджету, а й для бізнесу, який працює чесно“, – пояснює заступниця міністра фінансів Світлана Воробей.

Вона повідомила, що несплата податків значно зменшує шанси на отримання допомоги тим, хто в умовах пандемії найбільше її потребує і тим, хто сам собі допомогти не в змозі – пенсіонерам, інвалідам і тимчасово безробітним.

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: Українка отримає французьку премію з прав людини за документальний фільм

Автор:
Останні новини
18.01.2022, Вівторок
17.01.2022, Понеділок
16.01.2022, Неділя
15.01.2022, Субота
14.01.2022, П’ятниця
13.01.2022, Четвер
12.01.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward