Українські пенсіонери з мінімальними пенсіями зможуть отримати надбавку

event 12:06 Понеділок 10 Квітня 2023 Суспільство

В Україні запрацювала система меценатських пенсій. Так, усі охочі можуть зробити благодійний внесок та підтримати пенсіонерів, які одержують мізерні пенсії, пише на пенсії.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

З 15 лютого 2023 року Пенсійний фонд України ухвалив постанову № 8-1, яка затверджує порядок сплати благодійних пожертв та їх виплати пенсіонерам.

Згідно з документом, юридичні та фізичні особи можуть перераховувати пожертвування на окремий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий в Ощадбанку. Ці перерахування можуть бути знеособленими чи персоналізованими спеціально для певного пенсіонера.

Читайте також: У цієї категорії пенсіонерів пропаде пенсія! Кого позбавлять виплат?

Якщо людина або ж організація роблять благодійну пожертву персоналізовано, то в платіжній інструкції потрібно вказати інформацію про конкретного пенсіонера, якому йде допомога:

  • ПІБ;
  • дата народження;
  • ідентифікаційний код (або серія та номер паспорта для осіб, які за релігійними переконаннями не мають податкового номера).

Доплата пенсіонеру становитиме 70% від зробленого внеску. Ці гроші він зможе отримати вже наступного місяця. При цьому 30% від суми пожертвування Пенсійний фонд розподілить між пенсіонерами із найнижчими пенсіями у солідарній системі.

Коментар: Будь-яка людина, громадянин, який проживає в Україні, за кордоном, може зробити на свій розсуд благодійну пожертву до Пенсійного фонду для того, щоб, наприклад, допомогти збільшити розмір пенсій для своїх батьків, бабусь, чи для дідусів, чи просто для небайдужої людини“, – пояснила заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак.

Разом з тим міністерка соціальної політики Оксана Жолнович зауважила:

Коментар:У нас достатньо людей, які готові робити певні пожертвування та вкладати свою частину доходів у соціально значущі речі. Я думаю, що якусь частину потреб наших малозабезпечених пенсіонерів, яких сьогодні близько 4,7 млн осіб, буде покрито“.

Останні новини
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward