Рівненський протипухлинний центр добудують за державні кошти

event 17:21 П’ятниця 02 Жовтня 2020 РІВНЕ

Сьогодні Рівненський обласний протипухлинний центр надає високоспеціалізовану онкологічну допомогу населенню не лише Рівненської області, а й сусідніх. На його базі планують створити Північно-західний регіональний центр онкології.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Учора з роботою центру ознайомився Президент України Володимир Зеленський.

В ході візиту головний лікар Григорій Максим’як розповів, що в області щороку виявляють майже 3 тисяч онкохворих. Наразі на диспансерному обліку перебуває майже 24 тисяч пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями.

Коментар: “І це не лише жителі Рівненщини. Фактично 25 % з них – це мешканці з інших регіонів. Тому є необхідність перетворити заклад на Північно-західний регіональний центр. Для того, щоб пацієнти ефективно отримували медичну допомогу, необхідно розширити майновий комплекс закладу”, – розповів Григорій Максим’як.

Президент України з Головою ОДА під час перебування в центрі поспілкувалися з пацієнткою, яка приїхала з Полтави. Пані Алла розповіла, що сім років тому вона звернулася за лікуванням до центру. Її проблеми у здоров’ї були вирішені, жінка подолала хворобу та отримала можливість жити повноцінним життям.

Цей поодинокий приклад говорить про те, що центр має можливості стати регіональним та потужним закладом.

На сьогодні – це єдина установа у північно-західному регіоні країни, яка має корпуси, типові для подібних закладів європейського зразка, високотехнологічне обладнання та висококваліфіковані кадри для проведення майже всього циклу лікування пухлинної патології.

Головний лікар розповів, що будівництво нових корпусів обласного протипухлинного центру розпочалося ще у 1992 році. Наразі для лікувального закладу вкрай необхідне завершення третьої черги будівництва і введення в експлуатацію цілісного майнового комплексу центру, на що потрібно орієнтовно 180 млн грн. Йдеться, зокрема, про добудову хірургічного та патологоанатомічного корпусів.

Все це дасть змогу створити на базі закладу північно-західний регіональний центр онкології. Таким чином покращаться показники якості та обсяги спеціалізованої онкологічної допомоги, а центр зможе лікувати людей не лише з Рівненської області, а й із сусідніх регіонів.

Коментар: “Ми неодноразово порушували питання про добудову корпусу протипухлинного центру. З цією метою ми запрошували й Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної ради України до нас в область. На сьогодні для добудови потрібно близько 180 мільйонів гривень. Тому і презентували протипухлинний центр Президенту України. Глава держави підтримав нас. Домовилися про те, що усі документи надішлемо до Офісу Президента і будівництво III черги включать у національну програму”, – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Своєю чергою, Володимир Зеленський зазначив, що в нашій державі потрібно розвивати систему ранньої діагностики онкологічних захворювань. Адже багато співвітчизників часто нехтують незначними симптомами та не звертаються до лікарів на перших етапах хвороби.

Коментар: “Можна врятувати тисячі життів щороку, якщо ранньої діагностики буде більше. Одним із ключових завдань медичної реформи має бути можливість забезпечувати доступне лікування навіть найскладніших захворювань для всіх українців”, – сказав Президент.

Джерело: сайт Рівненської ОДА

Читайте також: Стало відомо, які вакцини рівняни зможуть використовувати для щеплення проти грипу

Останні новини
27.05.2024, Понеділок
26.05.2024, Неділя
25.05.2024, Субота
24.05.2024, П’ятниця
23.05.2024, Четвер
22.05.2024, Середа
21.05.2024, Вівторок
20.05.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward