Нові правила захисту українців від шахрайства з працевлаштуванням за кордоном

event 13:46 Вівторок 21 Березня 2023 Суспільство

Депутати Верховної Ради прийняли у другому читанні законопроєкт №2365, який забороняє агентствам з працевлаштування українців за кордоном брати гроші з претендентів. Замість цього, всі комісії, гонорари та інші винагороди мають бути оплачені роботодавцями. За дану ініціативу проголосували 268 народних депутатів.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Після прийняття законопроєкту його повинен підписати президент Володимир Зеленський. Через три місяці з моменту оприлюднення цього закону в офіційній пресі нові норми набудуть чинності.

Нові вимоги, які передбачені в законопроєкті, мають захистити українців від шахрайства, яке відбувається під прикриттям пошуку роботи за кордоном. Зараз, шахраї збирають заставу від претендентів на роботу за кордоном та зникають, залишаючи жертв без грошей та працевлаштування. Зазвичай ці суми складають 300-600 євро (12-24 тис. грн).

Рекрутери тепер зобов’язані надати претендентам цілий пакет документів перед виїздом за кордон. Це забезпечить тим, хто їде за кордон, можливість знайти роботу та не опинитися без коштів після прибуття до іншої країни.

Ці правила будуть застосовуватися як до юридичних осіб, так і до фізичних осіб-підприємців. За спробу взяти гроші від претендентів на роботу за кордоном їм загрожуватиме штраф у розмірі до 68 тис. грн.

Закон має на меті налагодити порядок на ринку агенцій з працевлаштування. Відповідно до закону, всі такі компанії мають бути включені до спеціального реєстру, та їх діяльність буде перевірятися. Якщо будь-яка компанія працює без внесення до реєстру, це вважатиметься незаконною діяльністю.

Нагадаємо, що верховний суд підтвердив незаконність забудови Басового кута

Останні новини
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward