П'ятниця 25.09.2020

-:-

Нардеп від Рівненщини Соломчук розповів, якими будуть збитки для держави через можливе припинення роботи реакторів на АЕС

event 09:13 П’ятниця 08 Травня 2020 ПОДІЇ

Від мережі хочуть відключити третій енергоблок Рівненської АЕС потужністю 1000 МВт. Рівненський нардеп Дмитро Соломчук пояснив, чим це загрожує для українців і чому цього не варто робити.

Детальніше про це розповідає Час-Дій. 

Деталі: ДП “Енергоатом” може скоротити виробництво електроенергії на українських АЕС, згідно з проєктом прогнозованого балансу виробництва електроенергії до 2020 року. Не виключенням став і Рівненський третій енергоблок, який хочуть відключити на три місяці.

Дмитро Соломчук пояснює, які економічні збитки для України може спричинити зупинка атомних реакторів:

Коментар: Внаслідок скорочення виробництва електроенергії АЕС, “Енергоатом” отримає чималі фінансові втрати, а компенсувати їх буде держава. Це мільярди гривень, які можна використати для тієї ж медичної галузі чи для наших військових. Також, підніметься ціна на електроенергію, а це вдарить по підприємцям і сектору ЖКГ. Це комплексне питання, тому я ініціював звернення до Прем’єр-міністра з проханням пояснити ситуацію. Вдячний близько сотні колегам-депутатам за підтримку звернення“.

Нагадаємо, що нещодавно народні депутати ВР звернулися до Дениса Шмигаля з проханням не зупиняти роботу атомних енергоблоків. Вони наголосили, що зупинка атомних енергоблоків збільшить обсяги викидів в атмосферу вуглекислого газу.

Також, нардеп розповідає, що закриття роботи АЕС може призвести до значних економічних збитків для держави.

Коментар: У зв’язку з карантинними заходами значно знизилося споживання електроенергії в цілому. В таких випадках об’єм виробництва необхідно знижувати, але не виключно на АЕС. Одразу після заяв про зменшення потужностей АЕС, українські ТЕС значно наростили виробництво, підключивши додаткові блоки. Зниження виробництва електроенергії має відбуватися поступово і рівномірно в усіх галузях, інакше держава отримає значні збитки“.

Нагадаємо, що новий енергобаланс передбачає скорочення виробництва на атомних енергоблоках на користь більш дорогих виробників – “зеленої” і теплової генерації, що спровокує зростання тарифу на електроенергію на ринку на “добу вперед” на 13%.

Зауважимо, що наразі в Україні вже зупинено один енергоблок, до 10 травня може бути зупинено три атомні енергоблоки, а ще на п’яти блоках буде значно знижена потужність.

Читайте також: “До 1,5 мільйона гривень”: Рада ввела страхування для медиків

Теги:
Останні новини
25.09.2020, П’ятниця
Eleanora
24.09.2020, Четвер
Eleanora
23.09.2020, Середа
Eleanora
Eleanora
22.09.2020, Вівторок
Eleanora
21.09.2020, Понеділок
Eleanora
20.09.2020, Неділя
Eleanora
19.09.2020, Субота
18.09.2020, П’ятниця
Eleanora
Читати більше новинarrow_forward