“Надзвичайний стан – Воєнний стан”: у чому різниця?

event 16:10 Середа 23 Лютого 2022 ПОЛІТИКА

В Україні заплановане введення надзвичайного стану. Чим він відрізняється від воєнного? Про це розповіла юридична компанія Piskun.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Згідно Закону України  “Про правовий режим воєнного стану”:

Воєнний стан – це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності. Передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відведення загрози, відсічі збройної агресії. Забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки  державній незалежності України, її територіальній цілісності. А також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав  і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень (ст.1).

Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, цей закон та Указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України (ст. 2).

Заходи правового режиму воєнного стану передбачені в ст.8 ЗУ “Про правовий режим воєнного стану”.

Згідно ЗУ “Про правовий режим надзвичайного стану”:

Надзвичайний стан – це особливий правовий режим, який може тимчасово вводиться в Україні чи в окремих її місцевостях при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного  або природного характеру. Не нижче загальнодержавного рівня, що призвели чи можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров’ю громадян, або при спробі захоплення державної влади чи змін конституційного ладу України  шляхом насильства і передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування відповідно до цього Закону повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення безпеки і здоров’я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, захисту конституційного ладу, а також допускає тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження у здійснені конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень. (ст.1)

Метою введення надзвичайного стану є усунення загрози та якнайшвидша ліквідація  особливо тяжких надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру, нормалізація обстановки, відновлення правопорядку при спробах  захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу шляхом насильства, для відновлення конституційних прав і свобод громадян, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, створення умов для нормального функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших інститутів громадянського суспільства (ст.2).

Читайте також: Які обмеження будуть на Рівненщині під час надзвичайного стану (перелік)

Правовою основою введення надзвичайного стану є Конституція України, цей Закон, інші закони України та Указ Президента України про введення надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України (ст.3).

Стати автором!
Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Час-Дій, напишіть нам: [email protected]

Автор:
Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward