Понеділок 26.10.2020

-:-

Дослідження: імунітет після COVID-19 зберігається лише 4 місяці

event 17:45 Четвер 15 Жовтня 2020 ПОДІЇ

Дослідники з Массачусетської лікарні загального профілю (MGH) в Гарварді виміряли рівень антитіл в плазмі й сироватці у 343 пацієнтів із Північної Америки, заражених COVID-19.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Учені виявили високий рівень антитіл в організмі пацієнтів, в тому числі стійкі антитіла класу G (IgG), через кілька тижнів після одужання.

Два інших типи антитіл IgA й IgM “були недовговічними”, і у більшості людей сталася серореверсія (зникнення антитіл) за два з половиною місяці після початку хвороби.

Однак рівні антитіл IgG залишалися підвищеними у пацієнтів після 90 днів з початку появи симптомів, і серореверсія спостерігалася тільки у невеликого відсотка людей.

Коментар:Це означає, що люди, швидше за все, захищені на цей період часу“, — сказала The Harvard Gazette Рішель Чарльз, науковий співробітник інфекційного відділення лікарні й старший автор статті.

Коментар:Ми показали, що основні реакції антитіл на COVID-19 все ж зберігаються“, — додала Рішель.

Інше дослідження, опубліковане в цьому місяці в Science Immunology, підтвердило, що антитіла в сироватці й слині зберігаються у більшості пацієнтів з COVID-19 щонайменше протягом трьох місяців.

Дослідники виявили, що антитіла IgG залишаються в організмі набагато довше, ніж антитіла IgM і IgA, що аналогічно висновкам команди лікарні Массачусетсу.

Коронавірус в першу чергу атакує літніх людей і людей з ослабленою імунною системою. Переважна більшість пацієнтів видужують, у багатьох симптоми легкі або їх немає зовсім.

Те, як довго пацієнти з коронавірусною інфекцією залишаються захищеними від повторного зараження, відіграє вагому роль для розробки заходів у відповідь на епідемію.

Зареєстровані випадки повторного зараження поки досить рідкісне явище

Згідно з дослідженням, опублікованим на цьому тижні, перше підтверджене повторне інфікування в США зареєстрували в Неваді.

Дослідники сказали, що за два місяці 25-річний чоловік дав позитивний результат на COVID-19 двічі.

Коментар:Ми як і раніше багато чого не знаємо. Наші результати показують, що попередня інфекція SARS-CoV-2 не обов’язково захищає від інфекції в майбутньому. Можливість повторного зараження може істотно вплинути на наше розуміння імунітету до COVID-19, особливо при відсутності ефективної вакцини“, — сказав Марк Пандорі, провідний автор дослідження і директор Лабораторії громадської охорони здоров’я штату Невада.

Джерело: сайт The Epoch Times

Читайте також: Скільки шкіл Рівненської області вже пішли на канікули та коли підуть інші

Останні новини
25.10.2020, Неділя
24.10.2020, Субота
23.10.2020, П’ятниця
22.10.2020, Четвер
21.10.2020, Середа
20.10.2020, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward