Дієтологи назвали наслідки надмірного вживання солодощів

event 19:00 Неділя 16 Квітня 2023 Здоров'я

Якщо людина споживає занадто багато солодкого, у неї підвищується ризик розвитку ожиріння, діабету і хвороб серцево-судинної системи. Дієтологи розповіли, за якими ознаками можна зрозуміти, що слід зменшити частку цукру і продуктів, котрі його містять в раціоні, пише сайт Medical answers.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Ожиріння і діабет

Якщо організм отримує з їжею велику кількість швидких вуглеводів, у нього порушується вироблення лептину, який відповідає за відчуття ситості. Багаторічне переїдання солодкого формує стійкість до даного гормону, тому мозок перестає реагувати на сигнали шлунково-кишкового тракту. У зв’язку з цим людині постійно хочеться їсти. На додаток до цього відбувається посилене вироблення інсуліну. В результаті збільшується вага і з’являються ознаки діабету.

Стомлюваність і сонливість

Цукор дає короткостроковий заряд бадьорості. Через пару годин ейфорія проходить і організму потрібна нова порція солодкого. Дослідження показали, що вже через годину після вживання сахарози концентрація уваги у випробовуваних знижувалася, а стомлюваність лише зростала. В учасників експерименту з’являлося бажання прилягти і подрімати.

Прищі

Дослідження за участю китайських підлітків показало, що щоденне вживання солодких напоїв підвищує ризик виникнення шкірних висипань помірного і важкого ступеня. Річ у тому, що цукор призводить до посиленого вироблення гормонів, які здатні змінювати в’язкість шкірного сала, тому пори забиваються і утворюються вугри.

Депресія і тривожність

Регулярна присутність цукру в раціоні різко підвищує в крові рівень глюкози, що веде до перезбудження нервової системи. Якщо на даний сигнал не звернути уваги і не зменшити кількість споживаних вуглеводів, можуть розвинутися тривожність, депресія та інші ментальні розлади.

Читайте також: Вони непомітно руйнують ваше здоров’я: три шкідливі звички

Карієс

Сахароза провокує активність бактерій Streptococcus mutans, які сприяють утворенню нальоту на зубах. Коли вони взаємодіють з вуглеводами, виробляється молочна кислота, яка руйнує емаль та інші тканини зуба.

Останні новини
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward