Українці зможуть отримати довідку про протипоказання до Covid-вакцинації

event 12:18 Вівторок 26 Жовтня 2021 Здоров'я

З 8 листопада українці, які мають протипоказання до щеплення проти коронавірусу, зможуть отримати довідку про це і уникнути карантинних обмежень у “червоних” зонах чи під час подорожей Україною. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар: Зараз законодавство передбачає довідку для тих, у кого є протипоказання… (Її ще не видають – ред.), але будуть з 8 листопада. У нас там є зірочка, де написано, що за обґрунтованих причин людині видається інший документ“, – сказав міністр.

Ляшко уточнив, що є загальні протипоказання, які зазначені в наказі, і є протипоказання, які записані в інструкції виробника вакцини – як то сильна алергічна реакція на перше щеплення або алергія на один з компонентів вакцини.

Водночас міністр додав, що в Україні “частенько звідкись з’являється ще низка міфічних протипоказань”. Найпоширеніше з них – коли люди думають, що перенесений ковід є протипоказанням до вакцинації, й починають відтермінувати її на шість-вісім місяців.

Ляшко наголосив – якщо людина перенесла хворобу, не має гострих симптомів, у неї відновився організм, то вона може одразу йти і робити щеплення. Бо за той час, поки вона чекає “міфічних шість чи дев’ять місяців” шанс померти “в 11 разів більший, ніж у вакцинованих”.

Міністр не зміг відповісти, чи можна буде підтягнути довідку про протипоказання до Covid-щеплення у “Ді”. 

Читайте також: У МОЗ дозволили вакцинувати препаратом Pfizer дітей 12-17 років

Джерело

Теги:
Останні новини
22.06.2024, Субота
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward