Лікарі розповіли, як впоратися із різними видами головного болю

event 16:32 Вівторок 09 Листопадаа 2021 Здоров'я

Головний біль буває різним, і фахівці налічують понад сто видів такої недуги. Кожен такий біль має свої особливості та відмінні риси. Медики розповіли, як впоратися із найпоширенішими видами головного болю.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Мігрень

Такий головний біль буває у багатьох людей. Для нього характерний пульсуючий ефект в одній зоні. Біль може охоплювати кілька зон, у тому числі шию та обличчя. Пацієнти описують її як розпечену кочергу, яку хтось вганяє в голову. Вона може тривати від кількох годин до кількох днів. Біль може проявлятися заздалегідь і основні симптоми – поколювання в голові та тілі, нудота, блювання, слабкість м’язів, світлі плями перед очима.

Як допомогти. Потрібно прикласти на лоб холодний компрес, приділити більше часу відпочинку. Можна прийняти таблетку аспірину чи ібупрофену.

Читайте також: Щоб скоротити ризик розвитку серцевих захворювань, краще лягати спати о 10-11 вечора — дослідження

Головний біль напруження

Такий біль проявляється відчуттями стискання всередині голови. Часто виникає в області скронь та чола. Може підвищуватися очний тиск, чутливість шкіри голови та верхньої частини тіла. Підвищується сприйнятливість до шуму та світла. Такий біль буває епізодичним або хронічним. Його часто плутають з мігренню, але за такого болю немає нудоти, блювоти та плям перед очима.

Як допомогти. Медики рекомендують боротися не з наслідками, а знайти причину такого болю. Слід знизити рівень стресів, зберігати душевний спокій, рівновагу, дотримуватися режиму сну та приділяти час фізичної активності. Щоб зняти біль, можна прийняти душ, зробити зарядку.

Апное

Це первинний вид головного болю, який пов’язаний із сном. Пульсуючий біль виникає тоді, коли людина спить. Вчені припускають, що такий біль з’являється через хропіння, коли сплячій людині не вистачає кисню.

Як допомогти. Щоб усунути такий вид болю, рекомендується випити ібупрофен чи аспірин. Також можна випити чашку кави, якщо немає протипоказання та схильності до гіпертонії.

Джерело

Останні новини
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
21.02.2024, Середа
20.02.2024, Вівторок
19.02.2024, Понеділок
18.02.2024, Неділя
17.02.2024, Субота
16.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward